کد خبر : ۳۶,۷۵۱
۲۴ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۴۱
حکایت پدری که جسد پسرش را با چهارپا حمل کرد/ هلال احمر پاسخ داد
خارگ نیوز: ساعات گذشته عکسی در فضای مجازی استان بوشهر منتشر شده که در آن پدری اهل یکی از روستاهای گناوه جسد پسرش را در مسیری کوهستانی با چهارپا حمل می‌کند.
به گزارش خارگ نیوز، در ساعات گذشته عکسی در فضای مجازی استان بوشهر منتشر شده است که طبق نوشته همراه عکس، پدری اهل یکی از روستاهای گناوه جسد پسرش را در مسیری کوهستانی با چهارپا حمل می‌کند.
 
در شرح عکس آمده بود که جمعه جوانی ۲۳ ساله اهل روستای چهارروستایی شهرستان گناوه که برای چرای دام به مراتع بالادست رفته بود گرفتار صاعقه می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد.
 
همچنین اعلام شده بود که به علت ناآگاهی یا شاید بی‌محلی نیروهای امدادی پدر مجبور شده با قاطر جسد فرزندش را به روستا بیاورد.
 
 برادر بزرگ این جوان گفت: برادرمان فوت شده بود، احساس کردیم نیازی به کسی نیست و به هلال‌احمر اطلاع ندادیم، فقط به پاسگاه روستا اعلام کرده بودیم و از کسی گلایه‌ای نداریم.
 
او درباره حادثه هم اعلام کرده است، برادرم داشت برای پدرم توشه می‌برد که یکی از دوستانش زنگ می‌زند هوای گناوه بارانی است. او هم برمی‌گردد و در راه برگشت چنین اتفاقی برایش می‌افتد.
 
او اعلام کرد:  بر روی بدن بردارم آثار سوختگی وجود دارد و قرار است امروز جسد را به پزشکی قانونی ببریم.
 
رئیس شورای اسلامی بخش ریگ و رئیس شورای شهرستان گناوه گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته فرد متوفی صبح جمعه برای بردن برخی وسایل برای پدرش که در کوه همراه گوسفندان بود راهی می‌شود. ظهر  جمعه پدر او از اینکه نیامده نگران شده و خانواده هم، چون برنگشته دلواپس می‌شوند. تا صبح شنبه که خبری از پسر نمی‌شود، به دهیاری روستا اطلاع داده‌ می‌شود و دهیاری و شورای روستا به بخشداری و هلال‌احمر شهرستان گناوه خبر می‌دهند که فردی در کوه گم شده و به بالگرد برای جست و جو نیاز است.
 
روح‌اله یگانه افزود: پس از مکاتبه‌های هلال‌احمر گناوه با استان، خبر دادند که بالگرد اعزام می‌شود. ظهر شنبه، خانواده‌ فرد متوفی خبر می‌دهند که جنازه‌ پسرشان با کمک مردم پیدا شده، ولی چون در ارتفاعات قرار دارد، و توان انتقال به روستا را ندارند به بالگرد نیاز است. هلال‌احمر استان اعلام می‌کند به دلیل اینکه اجازه انتقال جسد را نداریم و به علت هزینه‌ بالای پرواز، بالگرد اعزام نمی‌شود و خودتان ترتیب اثر دهید.
 
او ادامه داد: دهیاری و شورای روستا هرچه اصرار می‌کنند و اعلام می‌کنند که هزینه‌ اعزام بالگرد هرچقدر باشد خودمان متقبل می‌شویم، توجهی نمی‌شود. به همین علت مجبور به انتقال جسد به وسیله قاطر می‌شوند.
 
رئیس شورای اسلامی بخش ریگ و رئیس شورای شهرستان گناوه سپس انتقاد کرده بود که پیش از این بالگرد هلال احمر بار‌ها از کوه‌های دشتستان و جنوب استان جسد را انتقال داده اما برای شمال استان این اقدام صورت نگرفته است.
 
بالگرد هلال احمر برای حمل جسد اجازه پرواز ندارد
روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر هم در این زمینه و در واکنش به اظهارات رئیس شورای اسلامی بخش بندرریگ و رئیس شورای اسلامی شهرستان گناوه ضمن تسلیت به خانواده داغدار خواجه، که در غم از دست دادن فرزندشان به سوگ نشسته‌اند، اعلام کرده است: پیرو گزارش گم شدن شخصی در منطقه کوهستانی اطراف روستای چهار روستایی از توابع بخش بندر ریگ شهرستان گناوه در حدود ساعت ۱۳ شنبه ۲۲ آبان و درخواست بالگرد از جمعیت هلال احمر، بلافاصله هماهنگی‌های لازم برای اعزام به منطقه حادثه از سوی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان انجام گرفت که  آقای بازویی بخشدار بندر ریگ به هلال احمر استان گزارش داد جسد پیدا شده است و عملیات لغو شد.
 
در جوابیه هلال احمر آمده است: در همین تاریخ و ساعت حدود ۱۶:۳۰ دقیقه با تماس آقای مرادپور عضو شورای اسلامی روستای چهارروستایی مبنی بر درخواست مجدد بالگرد برای انتقال جسد فرد متوفی، با توجه به سخت‌گذر بودن منطقه و با وجود صادر نشدن مجوز برای انتقال جسد به وسیله بالگرد، دوباره معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بوشهر برای اعزام بالگرد هماهنگی کرد اما با توجه به ساعات پایانی روز و تاریکی هوا مجوز پرواز صادر نشد.
 
جمعیت هلال احمر استان بوشهر تاکید کرده است: این جمعیت همواره و در همه حال یاری‌گر آسیب دیدگان ناشی از حوادث است و از شمال استان تا جنوب آن را مانند قبل پوشش امدادی می‌دهد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید