کد خبر : ۳۶,۱۹۱
۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۳۳
خارگ نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فعالیت سامانه ناپایدار جوی که از روز پنجشنبه در این استان فعال شده تا روز دوشنبه تداوم دارد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا انصاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت به صورت پراکنده در سطح استان بوشهر و روی دریا در برخی از ساعت‎‌ها علاوه بر افزایش پوشش ابر، احتمال وقوع ناپایداری های موقت جوی به صورت رگبار پراکنده باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش تندباد لحظه‌ای پیش‏‌بینی می‏‌شود.
 
 وی بیان کرد: از آغاز فعالیت این سامانه در استان بوشهر بارش‌ باران و تگرگ بسیار پراکنده و بیشتر در نقاط غیر ایستگاهی رخ داده که به دلیل نبود ایستگاه هواشناسی میزان بارش‌‏ها ثبت نشده است.
 
انصاری یادآور شد: تصاویر دیروز رادار نیز حاکی از رگبار، رعدوبرق و حتی ریزش تگرگ در بخش‌های جنوبی استان، دشتستان و نقاطی از گناوه و دیلم بود.
 
وی عنوان کرد: تاکنون فقط در ایستگاه باران سنجی خیرک و رودفاریاب (دشتستان) و لاور ساحلی (دشتی) به ترتیب هفت، سه و یک میلیمتر باران به ثبت رسیده است.
 
انصاری افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در برخی از نقاط با افزایش ابر و به صورت پراکنده گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد و طی صبحگاه در برخی از نقاط با مه صبحگاهی پیش بینی شده است.
 
وی عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر و از امشب به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰  گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و در هنگام وزش تندباد لحظه ای بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
انصاری گفت: دز ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و فردا گاهی بیش از ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
 
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۲۴: ۰۳، مد اول ۰۹:۱۶، جزر دوم ۱۴:۰۴ و مد دوم ۲۰:۴۱ خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید