کد خبر : ۳۶,۱۰۰
۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۱۶
هوشیاری ملت و دولت پروژه تخریبی حمله سایبری دشمن را شکست داد
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهرگفت: هوشمندی مردم و دولت حمله سایبری جهان استکبار به عرصه پخش مواد انرژی و بنزین را به صورت هدفمند شکست دادند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر افزود: هرچند حمله سایبری جهان استکبار به عرصه پخش مواد انرژی و بنزین برای ۲ روز سیستم پخش فراورده های نفتی  را دچار اشکال و اختلال کرد اما دولت با پشتیبانی مردم توانست این مساله را مدیریت و برطرف کند.
 
وی بیان کرد: آمریکا، انگلیس و رژیم اشغالگر قدس این اقدام‌های تخریبی را با هدف انتقام از ملت ایران انجام می‌دهند.
 
صفایی بوشهری با تاکید براینکه استکبار جهانی و استعمار با این اقدام‌ها ثابت کردند در مقابل ملت ایران ایستاده اند اظهار کرد: همه این اقدام‌های تخریبی به ضرر مردم است و دشمن در تلاش است با این اقدام‌ها بین دولت و ملت فاصله بیندازد.
 
وی ادامه داد: این مردم آماده ایستادگی و نقش برآب کردن توطئه‌های تخریبی دشمن هستند.
 
امام جمعه بوشهر همچنین با اشاره به اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم گفت: مردم در شرایطی هستند که مجلس، دولت و قوه قضائیه باید به صورت هماهنگ مشکلات اقتصادی را که بسیاری از آنها با برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت قابل حل است برطرف کنند و نگذارند مردم دچار مشکلات معیشتی باشند.
 
وی با اشاره به مشکلات فرهنگی افزود: در دولت‌های قبل با وجود تذکرهای پی در پی نسبت به تخصیص بودجه‌های فرهنگی اما کم توجهی شده و امید می‌رود مسوولان فرهنگی و حوزه برنامه ریزی و بودجه در فضای ملی و استانی نسبت به این امر توجه کنند تا نهادهای فرهنگی، علمی، حوزوی، دانشگاهی و تمام کسانی که در حوزه علم و فرهنگ نقش دارند بتوانند وظیفه خود را به نحو احسن اجرا کنند.
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دست اندرکاران برگزاری کنگره شهدای زنجان گفت: شهیدان برگزیدگان خداوند هستند که برای عروج از زمین به عرش الهی انتخاب و خداوند و فرشتگان میزبان آنان هستند.
 
وی تاکید کرد: برای ارج گذاری و زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان باید شهرها به نام شهدا مزین شوند.
 
صفایی بوشهری ادامه داد: همچنین باید تحلیل جامعه شناختی و روان شناختی پیرامون شهادت شهیدان، صبر خانواده شهدا و آثار و برکت‌های دفاع مقدس صورت گیرد تا نقش دین در حماسه دفاع مقدس و صبوری خانواده شهدا و توفیق شهدا مشخص شود. 
 
وی با گرامیداشت روز جوان و نوجوان،  روز دانش آموز و حماسه مقاومت زنان استان بوشهر در مقابل استکبار گفت: بسیج دانش آموزی خط مقدم نیروهای نوجوان در مقابل استکبار جهانی و آغازی برای تولید منابع انسانی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است. 
 
امام جمعه بوشهر یادآورشد: بسیج به معنی نیروهای مومن، جوان، پای کار و انقلابی است و وقتی دانش آموز باشند در طریق تربیت علمی و رشد در عرصه‌های پیشرفت قرار می‌گیرند.
 
صفایی بوشهری تاکید کرد: مسوولان به بسیج دانش آموزی بعنوان یک جمعیت انقلابی، پرظرفیت و پرانرژی برای آینده اسلام اهمیت دهند.
 
وی در خصوص حماسه زنان لرده دشتستان گفت: در سال ۱۲۹۷ هجری شمسی نیروهای انگلیسی بعد از تصرف بوشهر به دنبال حمله به مرکز ایران بودند که در منطقه لَردِه ( روستایی کوهستانی در قلب کوه‌های گیسکان در شمال شرقی برازجان شهرستان دشتستان) در هشتم تا دهم آبان با مقاومت مردمان آن منطقه روبرو شدند و یک نبرد که به ظاهر آنها پیروز میدان بودند شکل گرفت و مردان را دستگیر کردند.
 
صفایی بوشهری افزود: اما زنان این منطقه وارد میدان شده که اسیران را نجات و انگلیسی‌ها را فراری دادند و با این اقدام خود حماسه ای به یاد ماندنی آفریدند.
 
امام جمعه بوشهر اضافه کرد: این اقدام زنان لرده باعث عزت، عظمت و یک حماسه بی نظیر در تاریخ ایران به شمار می‌رود که باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز را بعنوان روز مبارزه زنان ایران با استکبار جهانی در تقویم ثبت کنند.
 
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری مراسم باشکوهی به مناسبت حماسه زنان لرده یادآور شد: این حماسه‌ها از ظرفیت‌های بی نظیر استان است که باید همواره گرامی داشته شود. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید