کد خبر : ۳۶,۰۶۸
۵ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۵۵
۲۱۸.۲ میلیارد تومان درسفر رئیس جمهوری به شیلات بوشهر اختصاص یافت
خارگ نیوز: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: براساس مصوبه اعلام شده از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، در ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم ۲۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شیلات این استان اختصاص یافت.
به گزارش خارگ نیوز، علی بازدار روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: از این مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای احداث شبکه موقت انتقال برق و شبکه داخلی شهرک شیلاتی رودشور شمالی، ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل بندر صیادی خورخان، سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل لایروبی اسکله صیادی بندر لاور ساحلی اختصاص یافته است.
 
وی اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای لایروبی بندر صیادی نخل تقی و ۱۴۰ میلیارد تومان برای تامین شبکه برق مزارع پرورش میگو (احداث پست برق مزارع) را از جمله دیگر مصوبه‌های سفر دولت به استان بوشهر عنوان کرد که باید در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تامین و اجرا شود.
 
بازدار اضافه کرد: همچنین واگذاری بندر صیادی جفره به سرمایه‌گذار بخش خصوصی با دادن مشوق‌های مالی مناسب که ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در پی دارد از دیگر مصوبه‌های این سفر در بخش شیلات است.
 
وی حجم سرمایه‌گذاری درحوزه شیلات به قیمت جاری را بیش از چهار هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بازده مناسب سرمایه گذاری در شیلات موجب شده تا به ازای هر واحد سرمایه گذاری دولتی، چهار واحد سرمایه‌گذاری خصوصی شکل گیرد و ماهیت پروژه‌های تصویب شده نیز نشان از تدوام همین روند دارد.
 
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ظرفیت تولید آبزیان در استان بوشهر بیش از ۲۰ هزارتن افزایش یابد.
 
رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت، در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه سال جاری به استان بوشهر استان بوشهر سفر کردند.
 
در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید