کد خبر : ۳۵,۸۸۴
۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۳:۰۵
صفایی بوشهری: وحدت نیروها و مسئولان باعث پیشرفت می‌شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: وحدت نیروها و مسئولان و اشتراک دیدگاه‌های آنها مهمترین عامل برای پیشرفت و توسعه هر منطقه است.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در مراسم معارفه امام جدید شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی افزود: شهرستان دشتی به واسطه عالم پروری و داشتن بزرگان دینی مدینه النور استان بوشهر و جنوب کشور است و خدمت رسانی به مردم این منطقه یکی از بهترین خیرات و برکاتی است که نصیب افراد لایق و شایسته می‌شود.
 
وی به سابقه درخشان دینی و فرهنگی دشتی اشاره کرد و افزود: شخصیت بزرگی مانند حضرت آیت الله سید علی نقی میانخره ای است که می‌توان وی را هم سنگ و هم وزن ابن مالک در ادبیات عرب دانست.
 
صفایی بوشهری به سایر بزرگان دشتی مانند مرحوم آیت الله ابطحی، بحرانی، حاج میرزا احمد دشتی و بزرگان در قید حیاتی مانند امامی حجتی اشاره کرد و افزود: دشتی منطقه‌ای است که اگر کسی بخواهد دیانت در جامعه، بصیرت در مردم و ولایت مداری در رفتار ببیند انگشت اشاره به سمت مردم دشتی می رود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اضافه کرد: مردم دشتی انقلابی، متدین، بزرگانش سرافراز و الهام بخش برای جامعه در تاریخ جنوب ایران و خلیج فارس و جهان تشیع  هستند.
 
وی تاکید کرد: آثار قلمی بزرگان دشتی همیشه مایه مباهات و افتخار استان بوشهر بوده است.
 
امام جمعه بوشهر به نقش تاریخی مردم و علمای این منطقه در دفاع از کشور در نبرد با استعمار انگلیس اشاره کرد و افزود: مردم و بزرگان این منطقه همواره نقش بسیار بزرگی در دفاع از کشور داشته اند.
 
صفایی بوشهر به خدمات ۱۴ ساله حجت الاسلام عبدالحسین مصلح به عنوان امام جمعه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: این مایه افتخار است که مردم دشتی در چند مدت گذشته خواستار ادامه امامت جمعه سابق هستند و این نشان از قدرشناسی و قدر دانی مردم و دوستی روحانیت و افتخاری برای روحانیت استان بوشهر است.
 
وی اضافه کرد: مردم بخش دلوار نیز در تماس های خود خواستار ادامه امامت جمعه حجت الاسلام زاهد دوست در دلوار بودند و این نشان از قدردانی و دوستی مردم دلوار از این روحانی ارزشمند دارد.
 
امام جمعه بوشهر از استاندار و مسئولان این استان خواست توجه ویژه‌ای برای پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان دشتی داشته باشند و افزود: مردم این شهرستان در ۴۲ سال گذشته فراتر از وظایف خود همه تعهدات را نسبت به انقلاب انجام داداه اند و این وظیفه ما است که زمینه توسعه و پیشرفت این شهرستان را فراهم کنیم.
 
در این مراسم حجت الاسلام علی زاهد دوست به عنوان امام جمعه جدید شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی معرفی و از خدمات حجت الاسلام عبدالحسین مصلح قدردانی شد.
 
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید