کد خبر : ۳۵,۷۸۷
۲۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۳
سفرهای استانی دولت باعث وحدت و همگرایی در جامعه می‌شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سفرهای استانی دولت باعث وحدت، همگرایی و اجرایی شدن بسیاری از پروژه‌های مورد نیاز مردم می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه افزود: ارتباط دو سویه بین دولت و مردم و مردم با دولت و آشنایی از نزدیک دولتمردان با مشکلات مردم و ایجاد زمینه برای حل این تنگناها از دیگر مزایای سفرهای استانی دولت به شمار می‌رود.
 
وی با اشاره به  ششمین سفر استانی رئیس جمهوری به استان بوشهر و برکت‌های این سفر اضافه کرد: آب، راه آهن، اشتغال، تکمیل پروژه های نیمه تمام، حوزه اقتصاد، معیشت استان از جمله مصوبه‌های دولت در استان بوشهر است.
 
صفایی بوشهری اظهار کرد: با توجه به مصوبههای خوب و مفید دولت انتظار می‌رود مسئولان استان برای تحقق این مصوبه‌ها اقدام کنند بی تردید اگر این مصوبه‌ها پی‌گیری نشوند زمینه اجرای آنها فراهم نمی‌شود و یا اجرای آنها به کُندی پیش می‌رود.
 
وی یادآور  شد: مسوولان استانی در خدمت مردم استان باشند و این استان که سومین اقتصاد ایران و اولین استان کشور در تولید درآمد ملی و سرانه است و نقش بزرگ در اقتصاد ایران ایفا می‌کند دولت در قبال این خدمتی که استان بوشهر به اقتصاد میکند عنایت ویژه ای به این استان داشته باشند
 
صفایی بوشهری گفت: همچنین تمام صنایعی که در استان بهره مند هستند به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند و اینطور نباشد که دیگران در قِبال استان بوشهر ثروتمند شوند و مردم این استان دچار مشکلات معیشتی و مالی باشند.
 
وی تاکید کرد: باید همتراز ثروت ایجاد شده در استان هم ثروت ملی اضافه و هم ثروت عمومی ایجاد شود ما نباید در استان یک فقیر و نیازمند داشته باشیم و سفره آن خالی باشد.
 
امام جمعه بوشهر گفت: رئیس جمهوری بسیار اقدامات خوبی داشتند و انتظار می رود پنج درصد از سود صنایع به مردم رفع مشکلات استان در تمام ابعاد هر چه زودتر اجرایی شود.
 
رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شد.
 
صفایی بوشهری همچنین عملیات تروریستی در افغانستان را محکوم کرد و یادآور شد: مردم مسلمان و متدین افغانستان برای نماز رفته بودند و در لبنان نیز در اعتراض به حکمی که به طور کامل سیاسی بوده آن انفجار و ترور مردم بیگناه انجام شد.
 
وی اضافه کرد: پشت همه این مشکلات و حوادث آمریکا است که برای ایجاد آشوب دستور می‌دهد.
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به آغاز هفته وحدت گفت: هر ندایی که موجب تفرقه شود از سوی دشمن و هر صدایی که موجب وحدت شود یک حرکت الهی است.
 
وی در خصوص صیانت‌های اجتماعی گفت: تمام جامعه اسلامی موظف است از حریم شخصیت انسان دفاع کنند.
 
به گفته صفایی بوشهری در تمامی عرصه های اقتصادی همه مراقب باشیم کسی به حریم دیگری تجاوز نکند؛ اموال کسی مورد تعرض قرار نگیرد و شخصیت افراد از جمله زن، مرد و خانواده حفظ شود چون دشمن در صدد ابتذال و انحراف اخلاقی است.
 
وی یادآور شد: دین اسلام به دنبال صیانت و تحقق کرامت انسانی در جامعه است و همه باید در این رابطه تلاشی خداپسندانه داشته باشند. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید