کد خبر : ۳۵,۶۹۸
۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۰
امام جمعه بوشهر: سازمان بازرسی نقش مهمی در قرار گرفتن دستگاه‌های اجرایی در مسیر قانونی دارد
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر گفت: سازمان بازرسی نقش مهمی در سلامت جامعه، پیشگیری از بروز تخلف و قرار گرفتن دستگاه‌های اجرایی و اداری در مسیر قانونی دارد.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان سازمان بازرسی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت این سازمان اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مشکلات استان در ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار گرفت و در عرصه تعیین تکلیف کالاها در انبار سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی گره‌گشایی شد.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه انسان همواره در منظر الهی مورد رصد و بررسی قرار دارد افزود: انسان در عرصه‌های آشکار و پنهان همواره مورد نظارت قرار دارد که رعایت تراز انسانیت پاک و سالم در همه سطوح یکی از الزامات است.
 
امام جمعه بوشهر سازمان بازرسی را نهاد نظارتی و حاکمیتی دانست و بیان کرد: سازمان بازرسی نقش مهمی در سلامت جامعه، پیشگیری از بروز تخلف و قرار گرفتن دستگاه‌های اجرایی و اداری در مسیر قانونی دارد.
 
وی فعالیت سازمان بازرسی را منطبق با بازرسی و نظارت در همه امور جامعه برای جلوگیری از تخلف و شناسایی متخلفان دانست و تصریح کرد: این سازمان، ضامن سلامت، پیشگیری از تخلف، برخورد با فساد و اصلاح ساختار اجرایی در اداره‌ها است.
 
صفایی بوشهری با بیان اینکه بیشترین تخلف در دستگاه‌ها را ناشی از عدم آگاهی دانست و بیان کرد: آمارها در بررسی تخلف در هزینه کرد بودجه نشان می‌دهد بیش از 85 درصد تخلفات به سبب عدم آگاهی و بی اطلاعی از قوانین است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر باتأکید بر توجه به آموزش مدیران، کارشناسان و کارکنان ادارات با ضوابط و قوانین برای جلوگیرى از بروز تخلف گفت: پیشگیری از بروز تخلف مهمتر از کشف تخلف است که سازمان بازرسی در این عرصه باید برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه ادارات مد نظر داشته باشد.
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر سومین استان اقتصادی و نخستین استان در عرصه تولید درآمد سرانه است که با این قابلیت نباید در استان بوشهر فرد نیازمند و فقیر وجود داشته باشد.
 
وی توجه به پیوست‌های زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی صنایع در ابعاد گوناگون را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا باید مسئولیت‌های اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و عمرانی صنایع سنگین و کوچک در همه نقاط استان بوشهر اجرایی شود.
 
صفایی بوشهری اجرایی نشدن مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در مناطق را جرم دانست و تأکید کرد: تمام صنایع استان بوشهر ضمن رعایت پیوست‌ها، باید مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال مردم اجرا کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه فرهنگ‌سازی برای کنترل و بازرسی شخصی آحاد جامعه باید ترویج شود افزود: انسان باید همواره خود را در ابعاد گوناگون مورد بازرسی قرار دهد و با تقویت بنیه دینی و اخلاقی اسلامی از بروز تخلف پیشگیری شود.
 
131 پرونده بازرسی در استان بوشهر تشکیل شد
 
بازرس کل استان بوشهر هم با بیان اینکه در یک سال گذشته 131 پرونده بازرسی تشکیل شده است تصریح کرد: ماحصل این پرونده‌ها ارسال 117 گزارش اصلاح امور و 338 پیشنهاد اصلاحی بوده است.
 
اسحق شهبازی با بیان اینکه از این تعداد پرونده 37 مورد آن کیفری به مراجع قضایی ارسال شد خاطر نشان کرد: در این راستا 90 نفر به مراجع قضایی معرفی شدند و 59 مورد کیفر خواست صادر و 81 پرونده تخلفات اداری برای 292 کارمند تشکیل شد.
 
وی با بیان اینکه در یک سال گذشته یک‌هزار و 866 شکایت و اعلامیه به سازمان بازرسی استان بوشهر ارسال شده است افزود: که از این تعداد به 87 درصد آن رسیدگی شده است.
 
بازرس کل استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی سامانه گزارشگران فساد اداری تصریح کرد: 977 مورد از شکایات واصل شده به سازمان بازرسی از طریق این سمانه ثبت شده.
 
شهبازی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی را یک ضرورت دانست و افزود: در بازدید از 59 واحد تولیدی این استان از تعطیلی 4 واحد تولیدی جلوگیری شد، راندمان تولید 3 واحد افزایش یافت و مشکل سرمایه در گردش و ثابت 14 صنعت استان با هماهنگی بانک‌ها برطرف شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید