کد خبر : ۳۵,۴۲۶
۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۲۰:۱۵
خارگ نیوز: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای حمله به نمازگزاران مسجد جامع قندوز افغانستان را محکوم کرد.
به گزارش خارگ نیوز، متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به کشتار شیعیان در مسجد جامع استان قندوز افغانستان به این شرح  است:
 
در اولین روز از ماه ربیع‌الاول ماه میلاد رحمة للعالمین حضرت محمد مصطفی (ص) انفجار انتحاری در مسجد شیعیان قندوز که منجر به شهادت نمازگزاران و مجروحیت جمع کثیری از مردم شریف افغانستان شد دل هر انسان آزاده‌ای را به درد آورد.
 
 کسانی که مردم بی‌پناه و بی‌دفاع را این‌گونه مورد حمله قرار می‌دهند هیچ مرزی در وحشی‌گری قائل نبوده و بویی از انسانیت نبرده‌اند.
 
گروه‌های تکفیری منتقل‌شده به آسیای میانه با حمایت سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی استکبار، ویروس‌وار در افغانستان رشد کرده‌اند و در خدمت به آمریکا و اسرائیل خونریزی می‌کنند.
 
 امروز هر جنایتی که در بلاد اسلامی واقع می‌شود ریشه در طرح‌ها و نقشه‌های صهیونیستی داشته و ترویج بی‌ثباتی و ناامنی و در خدمت به مصالح آمریکا می‌باشد.
 
 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن این حادثه فجیع و همدردی با ملت مظلوم افغانستان، این مصیبت دردناک را به عموم مردم مقاوم و مظلوم افغانستان به‌ویژه علمای مجاهد و شریف تسلیت گفته و اعلام می‌دارد، این مصیبت هولناک برای هر انسانی غم‌انگیز و حزن‌آور است و باید با محکومیت گسترده جهانی همراه شده و بانیان آن به اشد مجازات برسند.
 
 استقرار ثبات و امنیّت در افغانستان دغدغه جدی و حیاتی است که باید به دست همه مردم افغانستان و با حضور فراگیر همه طوایف و گروه‌ها محقق شود، دشمنان افغانستان فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستند و در مسیر نیل به اهدافشان هیچ ابایی از قربانی کردن مردم مسلمان منطقه ندارند.
 
حضور امروز داعش در افغانستان خطری جدی برای ثبات و امنیت افغانستان است و حرکت علمای مبارز در گسترش وحدت و اتحاد اسلامی و مبارزه با تفکر تکفیری می‌تواند نقش بسزایی در امنیت افغانستان داشته باشد.
 
خداوند شهدای این حادثه خون‌بار را مشمول رحمت و مغفرت خود قرار دهد و مجروحان این مصیبت را شفای عاجل عنایت فرماید.
 
گفتنی است جمعه گذشته در انفجار انتحاری مسجد شیعیان شهرستان سیدآباد در استان قندوز در شمال افغانستان  بیش از یک صد نفر شهید و زخمی شدند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید