کد خبر : ۳,۴۰۲
۲۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۰۳
خلیج فارس روزهای شنبه و یکشنبه متلاطم است
خارگ نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از ظهر روز شنبه تا صبح یکشنبه خلیج فارس مواج و متلاطم است.
به گزارش خارگ نیوز؛ زهرا راستگو روز جمعه در این رابطه افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از شنبه تا سه‌شنبه، تحت تاثیر عبور متوالی امواج ضعیف ناپایدار از جو استان، آسمان به تناوب ابری خواهد بود و شنبه و سه شنبه احتمال بارش پراکنده باران همراه با وزش باد دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: همچنین پیش بینی می‌شود ظهر شنبه تا صبح یکشنبه با افزایش سرعت وزش باد شرقی و جنوب شرقی بر روی دریا و غرب خلیج فارس، تلاطم دریا نیز افزایش یابد.
راستگو ادامه داد: امروز آسمان استان صاف تا کمی ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی و فردا به تدریج آسمان ابری می‌شود و بر روی دریا و در برخی نقاط گاهی بارش خفیف و پراکنده باران رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: در۲۵ ساعت آینده جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۲۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود که از اواخر وقت امروز به تدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ و به تدریج تا ظهر فردا بر روی دریا و سواحل استان تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد شد.

راستگو ارتفاع موج در سواحل استان را تا پیش از ظهر فردا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر عنوان کرد و گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۰:۱۰ دقیقه بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۷:۴۲، جزر دوم دریا ۱۱:۱۹ و مد دوم دریا ساعت ۱۷:۱۱ خواهد بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید