کد خبر : ۳,۳۶۱
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۶
کرونا افزون بر ۹۴ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر بوشهر خسارت زد
خارگ نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: کرونا ۹۴ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال به حوزه فرهنگ و هنر این استان خسارت زد.
به گزارش خارگ نیوز؛ فاطمه کرمپور روز سه ‎شنبه در این ارتباط افزود: این میزان خسارت کرونایی تا پایان فروردین ماه به طور مستقیم و غیر مستقیم ۲ هزار و ۶۳۱نفر را درگیر کرده است.

وی بیان کرد: در جریان کرونا تا پایان فروردین ۱۷ میلیارد و یکصد و دو میلیون ریال در بخش فرهنگی، ۷۵ میلیارد و هفتاد و پنج میلیون ریال در حوزه هنری و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بخش رسانه ای و تولید محتوای دیجیتال استان خسارت وارد شد.

کرمپور اظهار داشت: از مجموع این رقم یکهزار و ۵۵۳نفر در بخش فرهنگی، ۹۸۹ نفر در هنری و ۸۹ نفر در حوزه رسانه‌ای و تولید محتوای دیجیتال خسارت دیدند.

وی ادامه داد: مجتمع ها و پردیس های هنری و سینمایی، استودیوی سینمایی، خانه مد و لباس، استودیوهای ضبط صدا، سالن های سینما و تئاتر، تماشاخانه ها، فروشگاه ها، بازارچه ها و حراجی های هنری، آموزشگاه های آزاد هنری و سینمایی، هنرستان ها، نگارخانه ها، کافه گالری ها، موسسات توزیع و پخش فیلم و موسسات تولید فیلم سازی کسب و کارهای خسارت وارده شده در بخش هنری هستند.

کرمپور عنوان کرد: خبرگزاری و پایگاه های خبری و موسسات مطبوعاتی و رسانه ای بخش های صدمه دیده شده حوزه رسانه و تولید محتوای دیجیتال هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: در قسمت فرهنگی نیز کتابفروشی‌ها، کانون آگهی و تبلیغات، موسسه و مجتمع فرهنگی، موسسه قرآن و عترت، مراکز انتشاراتی، مراکز خدمات چاپی، فروشگاه خدمات و محصولات فرهنگی، مراکز پخش و توزیع کتاب و کالاهای فرهنگی، کافه کتاب و کافه زیارتی خسارت دیده اند.

وی ادامه داد: حمایت از تمامی حوزه‌های فرهنگ و هنر یکی از رسالت‌ها و اولویت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر است تا با این اقدام‎ها نشاط اجتماعی در جامعه محقق شود.

کرمپور اضافه کرد: در پی شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۵۰ برنامه فرهنگی و هنری توسط موسسات، انجمن ها و سمن های فرهنگی و هنری با همکاری این اداره کل برگزار شده است.

وی افزود: فرهنگ و هنر از حوزه های تاثیرگذار در جامعه است که تعطیلی و نیمه کار شده آن خسارت‌های جبران ناپذیری را به بدنه کشور وارد می‌کند.

کرمپور افزود: پس از جمع بندی نهایی نامه برآورد جامع خسارات حوزه فرهنگ و هنر کشور توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به معاون اول و معاون اقتصادی رئیس جمهوری جهت مطرح شدن در نشست کمیته اقتصادی ستاد ملی کرونا ارسال شد که امید است بزودی خبرهای خوشی در این ارتباط منتشر شود.

وی اظهار امیدواری کرد با ریشه کن شدن ویروس کرونا با رعایت نکات بهداشتی شرایط عادی و رونق تمامی کسب و کارها بویژه در حوزه فرهنگ و هنر محقق شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید