کد خبر : ۳,۳۰۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۵۴
جولان کرونا در شهرهای بزرگ استان بوشهر/ هیچ نقطه سفیدی نداریم
خارگ نیوز: کرونا در شهرهای بزرگ استان بوشهر همچنان جولان می‌دهد و هر روز خود را بیشتر به مردمان این دیار دیکته می‌کند و حالا دیگر هیچ نقطه سفیدی در استان وجود ندارد.

به گزارش خارگ نیوز؛ اسماعیل کشتکار: استانی که در روزهای اول هجوم هیولای کوچک به ایران در وضعیت سفید قرار داشت هم اکنون به صورت روزانه به تعداد مبتلایانش به کرونا افزوده می‌شود.

آمار استان بوشهر به خصوص در شهرهای بزرگ بسیار نگران‌کننده است و این نشان از بی توجهی مردم به این ویروس است.

دشتستان با جمعیتی حدود ۲۵۱ هزار نفر ۶۶ نفر مبتلا دارد، بوشهر با ۳۰۰ هزار نفر ۳۳ نفر مبتلا، گناوه با ۱۰۲ هزار نفر ۲۱ نفر مبتلا، کنگان با ۱۰۸ هزار نفر ۱۱ نفر مبتلا، جم با ۷۰ هزار نفر ۶ نفر مبتلا، تنگستان با ۷۷ هزار نفر ۵ نفر مبتلا، دیلم با ۳۵ هزار نفر ۵ نفر مبتلا، عسلویه با ۷۴ هزار نفر ۳ نفر مبتلا، دشتی با ۸۵ هزار نفر یک نفر مبتلا و دیر با ۶۱ هزار نفر یک مبتلا به کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند.

اگر بخواهیم به میزان جمعیت شهرستان‌ها مبتلایان به کرونا را تناسب ببندیم دشتستان و بعد از آن گناوه در صدر مبتلایان استان قرار دارند و این در حالی است که سایت تجاری و بازار گناوه که هدف اصلی مسافران و خریداران کشوری است همچنان تعطیل است ولی ساحل گناوه این روزها بسیار شلوغ و تجمعات در این ساحل به وفور مشاهده می‌شود.

پس از پایان تعطیلات نوروزی یک جو روانی ایجاد شد که پایان تعطیلات یعنی پایان کرونا؛ در حالی که این موضوع کاملاً رد شده و غیر منطقی است.

این موجود ریز نامرئی شبانه‌روز برای مبتلا کردن انسان‌ها در تلاش است و متأسفانه روزانه صدها نفر را به کام مرگ می‌کشاند آمار کشوری نشان می‌دهد که کرونا ذره‌ای پا عقب نکشیده است و هر روز افراد بیشتری را به خود مبتلا می‌کند و این نتیجه عدم رعایت نکات بهداشتی و ترددهای بی شماری است که انجام می‌گیرد.

اگر این روند افزایش ابتلاء به کرونا در استان ادامه داشته باشد باید منتظر روزهای سختی باشیم.امروز ۱۱ کرونایی جدید اضافه شد

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اضافه شدن ۱۱ نفر به کرونایی‌های استان گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تاکنون ۱۳۳ نفر از آنان با حال عمومی خوب در منزل تحت مراقبت هستند.

سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا امروز ۱۵۲ نفر شامل ۸۳ مرد و ۶۹ زن است.

وی افزود: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تاکنون ۱۳۳ نفر از آنان با حال عمومی خوب در منزل تحت مراقبت هستند و ۱۱ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

کشمیری گفت: از ۱۱ بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، گناوه ۳ مورد، کنگان یک مورد، دیر یک مورد، جم یک مورد، بوشهر دو مورد، دیلم یک مورد و دشتستان دو مورد بوده است.

وی اضافه کرد: رعایت توصیه‌های بهداشتی، عدم حضور در دورهمی و مهمانی از مهمترین اقدامات در جهت پیشگیری از ابتلاء و انتشار ویروس کرونا بوده و افراد در صورت علامت‌دار شدن باید به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

نگرانی از بازگشایی کسب‌وکارها

در حالی که تعطیلی بازارها و کسب‌وکارهای مختلف توانسته تا حدودی در کنترل کرونا و جلوگیری از شیوع آن مؤثر باشد، بازگشایی این کسب‌وکارها نگرانی‌ها را افزایش خواهد داد.

در همین راستا سیاست بازگشایی گام به گام کسب و کارها امروز در ستاد استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا با محوریت بررسی چالش‌های بازگشایی برخی اصناف بررسی شد.


استاندار بوشهر در این نشست با بیان اینکه ستاد ملی کرونا ابلاغ کرده از اقشار آسیب پذیر در شرایط کنونی حمایت می‌کند گفت: بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته اصناف کم ریسک از شنبه ۲۳ فروردین با رعایت پروتکل بهداشتی شروع به فعالیت می‌کنند.

عبدالکریم گراوند افزود: این اصناف باید با مراجعه به سامانه‌ای که به آنها اعلام شده کد فعالیت دریافت کنند اما با توجه به اینکه در کشور بیش از سه میلیون صنف فعالیت دارد و این سامانه در مدت ۴۸ ساعت و با این حجم بالای تقاضا کشش ندارد باید راهکاری برای آن در نظر گرفت تا اصناف دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار یک و نیم میلیون نفر در دنیا درگیر ویروس کرونا هستند گفت: بازگشایی اصناف به معنی بی تفاوتی نسبت به این ویروس نیست بلکه دغدغه مردم باید بیشتر شود شعار اصلی ما همچنان ماندن در خانه است.

گراوند افزود: سیاست کشور تاب آوری شرایط اقتصادی است تا به امروز نیز به خوبی عمل کرده‌ایم اما برنامه ریزی ما بازگشایی گام به گام کسب و کارهاست به همین علت از مشاغل کم ریسک شروع کردیم.

وی با اشاره به اینکه در صورت رعایت نکردن پروتکل بهداشتی مشاغل کم خطر هم تبدیل پرخطر می‌شوند گفت: سواحل، بوستان‌ها و پارک‌ها کماکان بسته خواهد بود، به منظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی ترددها فعلاً تا ۳۰ فروردین در چهار ورودی استان کنترل و هیچ خودرویی اجازه ورود از استان‌های دیگر را ندارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید