کد خبر : ۳۱,۹۵۶
۵ مرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۳۳
خلیج فارس مواج می‌شود/دریانوردان بی‌گُدار به آب نزنند
خارگ نیوز: هواشناسی بوشهر با اشاره به مواج شدن خلیج فارس در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه از دریانوردان خواست بی‌گُدار به آب نزنند.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا انصاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر فردا (چهارشنبه ۶ مرداد) تا عصر پنجشنبه (۷ مرداد) به تناوب در برخی از ساعات، شرایط برای افزایش سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا، به ویژه در شمال خلیج فارس و سواحل شمالی و مرکزی استان فراهم است که در پی آن افزایش تلاطم دریا در این مناطق پیش بینی می‌شود.
 
او افزود: این شرایط باعث اختلال موقت در  فعالیت‌های دریایی می‌شود و دریانوردان باید آمادگی لازم را برای رویارویی با خطرات احتمالی داشته باشند و حتی الامکان از تردد‌های غیرضروری خودداری کنند.
 
این کارشناس هواشناسی ادامه داد: همچنین امروز و فردا با افزایش دمای هوا در استان، در برخی از مناطق دما از ۵۰ درجه سلسیوس هم بیشتر خواهد شد.
 
انصاری آسمان استان بوشهر را تا فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و افزایش ابر پیش‌بینی کرد.
 
او افزود: جهت وزش باد نیز متغیر، بیشتر شمال شرقی تا شمال غربی گاهی جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و در برخی ساعات تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
کارشناس هواشناسی بوشهر اعلام کرد: ارتفاع موج هم ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و از ظهر فردا به تدریج در سواحل شمالی و مرکزی در ساعاتی ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
 
انصاری گفت: در شبانه روز گذشته برازجان با ۵۱ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان بوده و از میان ۱۱ ایستگاه دیگر هواشناسی فقط گناوه و بندر امام حسن در دیلم دمای ۳۹ درجه را در گرم‌ترین ساعات ثبت کرده‌اند و دما در بقیه نقاط ۴۰ تا ۴۸ درجه سلسیوس گزارش شده است.
 
او عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۴:۳۵، مد دریا ساعت ۱۰:۴۵ و جزردوم ساعت ۱۸:۱۵ خواهد بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید