کد خبر : ۳۱,۸۷۷
۳ مرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۱۰
آغاز واکسیناسیون ۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال جزیره خارگ/ استقبال از واکسن کووبرکت
خارگ نیوز:کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از آغاز واکسیناسیون ۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال جزیره خارگ خبر داد و گفت: استقبال مردم از واکسن کووبرکت بسیار مناسب بوده است.
به گزارش خارگ نیوز، سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: به دلیل کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان و کشور، تعداد بیماران در بیمارستان‌ها افزایش چشمگیری داشته و اکنون بیش از ۵۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
 
وی افزود: در شرایط کنونی در هر شبانه‌روز میانگین حدود ۵۰۰ مبتلای جدید شناسایی و بیش از ۱۲۰ نفر نیز بستری می‌شوند که نشان دهنده رشد چشمگیر ابتلا و بستری است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ارتباط مستقیمی با ابتلا دارد و با افزایش ابتلا، طی هفته‌های بعد شاهد رشد بستری و سپس رشد فوتی هستیم که باید این روند را قطع کنیم.
 
کشمیری تصریح کرد: وزارت بهداشت در راستای تسریع واکسیناسیون اقدامات ارزشمندی انجام داده و بویژه در استان‌های بوشهر و سیستان و بلوچستان و هرمزگان و خراسان جنوبی شاهد افزایش سرعت واکسیناسیون هستیم و اکنون در این استان، افراد بالای ۵۰ سال واکسینه می‌شوند و بزودی افراد بالای ۴۰ سال نیز در استان واکسینه خواهند شد.
 
وی از آغاز واکسیناسیون ۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ ساله جزیره خارگ خبر داد و گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در جزیره خارگ از امروز آغاز شده و حدود ۵ هزار نفر واجد شرایط در این جزیره طی یک هفته تحت پوشش واکسیناسیون قرار می‌گیرند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از استقبال مردم از واکسن کووبرکت خبر داد و افزود: واکسیناسیون در استان با واکسن خارجی و همچنین واکسن ساخت داخل انجام می‌شود که استقبال مردم استان از واکسن ساخت داخل بسیار مناسب بوده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید