کد خبر : ۳۱,۷۸۹
۱ مرداد ۱۴۰۰ ۱۹:۴۷
به مشکلات اساسی استان‌های جنوبی به صورت ویژه توجه شود
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر از مسئولان ارشد نظام و همچنین مدیران استان‌های جنوبی تقاضا کرد به مشکلات اساسی این استان‌های زرخیز، ولایی و وفادار به ارزش‌های انقلاب اسلامی توجه ویژه کنند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر در پیام آدینه این هفته، «خداداری و خداخواهی» را یکی از مهم‌ترین اصول حیات انسان برشمرد و عنوان کرد: هدف زندگی انسان، سعادت و رستگاری، معنویت و رفاه مادی و تمدن و عدالت اجتماعی در پرتو عبودیت و دینداری است.

او سپس به پیام حج رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و فرازهایی از این پیام را این طور بیان کرد: سخن جمهوری اسلامی ایران، مقاومت در برابر دخالت و شرارت آمریکا و دیگر قدرت‌های متجاوز و به دست گرفتن آینده جهان اسلام به دست مسلمین است، مقاومت و بیداری مسلمانان به خصوص در فلسطین، یمن و عراق از واقعیت‌های امید آفرین است و حج عبادتی پر رمز و راز و برترین نماد امت اسلامی است.

امام جمعه بوشهر با تبریک سالروز میلاد امام کاظم(ع) و فرارسیدن عید غدیر، فرهنگ علوی را شامل ایمان، تقوا، اخلاق، ولایتمداری، عدالت و مبارزه با فساد، مردم داری، زندگی پاک و بدون گناه، معاد گرایی و صبر و استقامت خواند.

صفایی بوشهری پنجم مرداد سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را هم گرامی داشت و با پاسداشت یاد شهدای محراب، امامان جمعه و نمازگزاران جمعه، نماز جمعه را هدیه‌ای الهی در راستای تعالی شخصیت انسانی، و محل تحقق توفیقات عبادی و بصیرت سیاسی و اجتماعی عنوان کرد.

او تاکید کرد: نماز جمعه عامل وحدت در سایه ولایت و زبان گویا، رسا و شیوای مردم در عرصه بیان نیاز‌های همه جانبه است.


امام جمعه بوشهر به وضعیت قرمز بیماری کرونایی استان هم اشاره کرد و افزود: برای مهار و تبدیل شرایط حاد این بیماری به وضعیت عادی لازم است تخت‌ها و تجهیزات بیمارستانی کامل‌تر شود، پزشکان، پرستاران و کمک پرستاران بیشتری در صحنه حضور داشته باشند، واکسیناسیون عمومی گسترده و تسریع شود و مردم نیز با مراعات دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی با مسئولان همکاری کنند.

صفایی بوشهری همچنین از تمامی مسئولان ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین مدیران استان‌های جنوبی (بوشهر، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان) تقاضا کرد به مشکلات اساسی این استان‌های زرخیز، ولایی و وفادار به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی توجه ویژه کنند و پیش از آنکه مردم این استان‌ها دچار مشکلات زیست محیطی و اجتماعی شوند به درخواست‌ها و کمبود‌های آنان رسیدگی کارآمد و مؤثر صورت گیرد.

او بیان کرد: بی گمان با عنایات الهی دولت جدید به ریاست آیت الله رئیسی و همچنین نهاد‌های انقلابی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و مردم گرانقدر و ارجمند استان خوزستان همانند حماسه آفرینی‌های خود در دفاع مقدس در کنار مسئولان دلسوز و انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی مشکلات پیش آمده را برطرف خواهند کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید