کد خبر : ۳,۱۶۳
۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
ورود شکارچیان غیرمجاز در جزیره خارکو صحت ندارد
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر ورود شماری از شکارچیان غیر مجاز به جزیره خارکو در این استان برای شکار آهو صحت ندارد.
به گزارش خارگ نیوز؛ فرهاد قلی نژاد روز پنجشنبه در این رابطه افزود: به دنبال انتشار این خبر مبنی بر ورود افرادی مشکوک به جزیره خارکو که نگرانی علاقه‌مندان به محیط زیست را به دنبال داشته یگان حفاظت محیط زیست جزیره خارگ از محل بازید و با گشت و کنترل این جزیره با همکاری ماموران مرزبانی شواهدی مبنی بر شکار غیرمجاز مشاهده نکردند.

وی بیان کرد: جزیره خارکو یکی از زیستگاه های ارزشمند کشور و از آثار طبیعی ملی ایران به شمار می‌رود و هر گونه شکار و صید در این جزیره بدون مجوزهای قانونی ممنوع است.

قلی نژاد ادامه داد: در این زمینه تذکر و تاکیدهای لازم نیز به صیادان محلی ارائه شده و برای مراقبت بیشتر از همیاران برای پایش جزیره کمک گرفته شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این استان همیشه در حالت آماده باش بوده و در صورت گزارش هر گونه مورد مشکوکی به محل مراجعه می‌‍کنند.

وی با بیان اینکه گشت و کنترل جزیره خارکو نیز در روزهای آینده تداوم و تشدید می‌ شود گفت: استقرار پاسگاه محیط بانی در جزیره خارکو از اولویت‎های اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در سالجاری است تا بتوان با استقرار محیط بان در منطقه و همچنین مشارکت صیادان بومی از هر گونه تخریب، شکار و صید غیر مجاز جلوگیری شود.

جزیره خارکو در خلیج فارس در محدوده آب‌های استان بوشهر یکی از زیستگاه‌های ارزشمند است که در فهرست آثار طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است و ورود به این جزیره بدون هماهنگی و گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید