کد خبر : ۳,۱۶۲
۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳
شمار بیماران کرونایی در استان بوشهر به ۷۱ نفر رسید
خارگ نیوز: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهرگفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مثبت شدن آزمایش چهار نفر از افراد مشکوک دارای ویروس کرونا در استان شمار بیماران تا روز پنجشنبه هفتم فروردین ماه به ۷۱نفر رسید.
به گزارش خارگ نیوز؛ دکتر سعید کشمیری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از چهار بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش ویروس کرونا آنها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان زنی ۳۰ ساله ساکن بوشهر و فامیل یک از افرادی است که قبلا نمونه آزمایش وی مثبت اعلام‌شده است که به صورت سرپایی درمان و در زمان حاضر با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

وی بیان کرد: بیمار جدید دیگر نیز مردی ۶۱ ساله ساکن کنگان سابقه مسافرت ندارد و دارای بیماری زمینه‌ای قلبی، دیابت و فشارخون است که در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بیمار جدید دیگر نیز مردی ۲۴ ساله ساکن شهرستان دشتستان است که پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در زمان حاضر با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: همچنین یک بیمار ۸۸ ساله ساکن شهرستان دشتستان که جواب نمونه آزمایش وی مثبت اعلام شد فوت کرده است و تاکنون نیز برای صدور مجوز دفن وی منتظر جواب نمونه آزمایش بوده‌ایم.

وی یادآور شد: براین اساس آمار فوتی‌های کرونا در استان بوشهر تاکنون به پنج نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تا امروز ۵۵ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از مجموع بیماران مبتلا به کرونا تاکنون ۶۰ نفر با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و ۶ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

کشمیری اظهار کرد: نگران این موضوع هستم که با بی مسئولیتی تعدادی از افراد که مبادرت به سفر و رفت‌و آمدهای غیرضروری می‌کنند تمام تلاش‌های یک‌ماهه شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از بین برود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهراضافه کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

وی بیان کرد: جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد، با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم.

دکتر کشمیری با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهرگفت: به منظور شهروندان پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید