کد خبر : ۳,۱۵۱
۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
مدیریت پسماندهای عفونی در مبارزه با کرونا ضروری است
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: مدیریت پسماندهای عفونی در مبارزه با بیماری کرونا ضروری است.
به گزارش خارگ نیوز؛ فرهاد قلی نژاد صبح سه‌شنبه در جمع اعضای ستاد مقابله با کرونا در بوشهر اظهار داشت: مقابله با کرونا نیازمند تلاش همگانی و انجام اقدامات همه‌جانبه است.

وی خاطرنشان کرد: پسماندها نیازمند مدیریت مطلوب، اعم از جمع آوری، انتقال و دفع اصولی است و مدیریت پسماندهای عفونی و پزشکی بویژه بی خطر سازی و دفع بهداشتی و اصولی آنها بسیار مهم و ضروری است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: مدیریت انواع پسماندها بویژه پسماندهای عفونی و پزشکی در مبارزه و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس و شیوع آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی بیان کرد: در راستای مدیریت اصولی پسماندهای پزشکی و عفونی به عنوان پسماندهای ویژه نظارت لازم به فرآیند مدیریت این گونه پسماندها در شرایط ویژه بیماری کرونا در روزهای اخیر از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تشدید شده و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت نظارت و پایش قرار دارند.

قلی‌نژاد از شهروندان و شهرداران و تولید کنندگان پسماندهای عفونی و پزشکی و متولیان بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها درخواست کرد که پسماندهای عفونی به عنوان پسماندهای ویژه باید پس از بی خطر سازی در دستگاه‌های استاندارد، دفن بهداشتی شوند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید