کد خبر : ۳,۱۲۲
۲ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۲۴
آمار بیماران کرونایی در استان بوشهر ثابت ماند
خارگ نیوز: دبیرستاد مبارزه با کرونا دراستان بوشهر گفت: براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار افراد دارای ویروس کرونا تا روز شنبه دوم فروردین ماه 99 در این استان بدون تغییر ثابت ماند.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر سعید کشمیری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: براین اساس شمار بیماران دارای ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز شنبه دوم فروردین همان ۵۵ نفر است.

وی یادآور شد: از مجموع بیماران دارای ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر تاکنون ۴۶ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود بستری هستند.

کشمیری بیان کرد: تا امروز ۷۰ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خطاب به مردم گفت: ممکن است ناقل ویروس کرونا باشید بنابراین در خانه بمانید و با سفر کردن‌های غیرضروری سفیر مرگ و بیماری برای هموطنان خود نباشید.

وی اضافه کرد: بیماری کرونا و مشکلات ناشی از انتقال آن را در میان دیگران جدی بگیرید و شرایط کنونی زمان مناسبی برای بستن چمدان‌ها و سفر به مناطق دیگر نیست.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و سفر نکنند، دور همی نروند و مهمان دعوت نکنند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله‌ور شدن کرونا است و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

کشمیری افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، خواهشمندم نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید.نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید