کد خبر : ۳,۰۰۵
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۴۸
حال بیماری خارگی مبتلا به کرونا مساعد است
خارگ نیوز: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سه نفر به مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز 22 اسفندماه 21 نفر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: از سه بیمار جدیدی که جواب آزمایش آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان خانمی اهل گیلان و ساکن جزیره خارگ است که در حال حاضر برای ادامه درمان در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بستری است که از حال عمومی خوبی برخوردار است.
دکتر کشمیری اضافه کرد: دیگر بیمار جدید نیز همسر فردی است که در روزهای گذشته نمونه آزمایش کرونای وی مثبت شده بود که بستری است و حال عمومی وی خوب است.
وی تصریح کرد: نمونه آزمایش کرونای یکی از پرسنل مراکز بهداشتی درمانی برازجان نیز مثبت اعلام شد و در حال حاضر مراحل درمانی خود را طی می‌کند که از حال عمومی خوبی برخوردار است.
دکتر کشمیری با تأکید بر اینکه مردم آرامش خود را حفظ کنند گفت: به مردم توصیه می‌کنم از سراسیمگی بپرهیزند و به توصیه‌های پزشکی و بهداشتی که اعلام شده است، توجه کنند.
وی تصریح کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر تاکنون 9 نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص و در قرنطینه خانگی هستند و 8 نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هموطنان با مراجعه به سامانه Salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی کرونا شرکت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، خواهشمند است نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید.

نظرات بینندگان

Elham
0
0

الهی شکر، به امید سلامتی کامل ایشان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید