کد خبر : ۲,۷۴۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۲۸
محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر
خارگ نیوز: امامان جمعه شهرهای مختلف استان بوشهر در خطبه‌های نماز این هفته با اشاره به آغاز تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر ویژگی‌های مجلس قوی، ملاک‌های انتخاب نمایندگان شایسته، تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و دعوت به شرکت حداکثر در انتخابات دوم اسفند را مورد تاکید قرار دادند.
به گزارش خارگ نیوز؛ امام جمعه بوشهر گفت: مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم، مولفه‏‌های اقتدار و عصاره مردمی نظام جمهوری اسلامی و نماد مردم سالاری دینی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: به همین دلیل مجلس قوی و کارآمد منجر به اقتدار نظام جمهوری اسلامی می‎شود.

وی بیان کرد: چنانچه مجلس در تراز انقلاب باشد بسیاری از موانع و مشکلات حل و پیشرفت و توسعه محقق می‎شود ولی در غیر این صورت کشور دچار چالش جدی خواهد شد.

صفایی بوشهری ادامه داد: از اولین ملاک‌‏ها برای یک نماینده مجلس ایمان به خدا، خدامحوری، خداناظری و خود را در قبال کار مسئول دانستن است و دومین ملاک نیز تقوا است زیرا باید بدون گناه باشد و دچار انحراف نشود.

امام جمعه بوشهر گفت: ولایت‎مداری نسبت به ولی فقیه از دیگر ویژگی‎های نماینده مجلس است زیرا مشروعیت همه عنوان‏‌ها و پست‎ها در سایه این مهم محقق می‌شود.

وی ادامه داد: نماینده مجلس اسلامی باید انقلابی باشد و در قبال ارزش‏‎ها و آرمان‏‌های آن خود را کناره نبیند و پیشتاز دفاع از آرمان‎ها باشد.

صفایی بوشهری عنوان کرد: یک نماینده مجلس برای انقلابی بودن باید مردمی باشد و مردم و انقلاب را هزینه خودش نکند و با شجاعت در برابر اربابان ثروت و قدرت وظیفه و رسالت خود را به فراموش نسپارد.

وی تاکید کرد: نماینده مجلس همچنین باید در مقابل خط انحراف و اینکه افرادی که بخواهند آرام آرام موجب از بین رفتن ارزش‌های انقلاب شوند، ایستادگی کند.

صفایی بوشهری اظهارداشت: همچنین از دیگر ویژگی یک نماینده شایسته این است که در برابر آمریکا و حامیانش مقتدرانه بایستد و قاطع علیه آنها سخن بگوید.

وی دوری از تجمل گرایی، دنبال منافع خود اطرافیانش نبودن، توجه به مستضعفان، مراعات اخلاق، تقوا، ادب و آداب نمایندگی مجلس توسط کاندیداها و حامیان از دیگر ویژگی‌های نامزد اصلح عنوان کرد.

صفایی بوشهری همچنین با گرامیداشت چهلمین سالروز شهادت سردار سلیمانی و ۲۲ بهمن از راهپیمایی پرشور و حماسی بوشهری‎ها قدردانی کرد.

ویدر بخش دیگری با تاکید بر ضرورت حمایت از گوجه‎کاران استان بوشهر اظهار داشت: برای تحقق این مهم باید خریدهای تضمینی، حمایتی و راه‏‎اندازی صنایع تبدیلی مورد توجه قرار گیرد.

گناوه

امام جمعه گناوه گفت: ملت غیور و سلحشور ایران همانگونه که با حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن حماسه‌ای بزرگ خلق کردند، در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز با مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رای، سیلی محکمی بر دهان دشمنان و یاوه گویان زده و سربلند و سرافراز بیرون خواهند آمد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر گناوه افزود: ملت باوجود توطئه و تحریم‌های دشمنان در آزمون یوم الله ۲۲ بهمن با مشارکت حداکثری پاسخ قاطعی به آنان دادند و در انتخابات دوم اسفند نیز آن را تداوم و حماسه‌ای بیادماندنی خلق خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ملت یک آزمون دیگر در پیشرو دارد، اظهارداشت: موفقیت و قبولی ملت در آزمون انتخابات پیشرو منوط به حضور حداکثری و انتخاب خوب با برگزیدن فرد اصلح که رهبری ملاک و معیارهای آن را برای همگان تبیین کردند، است.

امام جمعه گناوه با حساس خواندن انتخابات دوم اسفند ماه بیان کرد: علاج حل مشکلات کشور مجلسی قوی با انتخاب کاندید اصلح است.

وی افزود: کاندیداها و حامیان آنان اخلاق انتخابانی را رعایت و از تخریب یکدیگر بجد پرهیز کنند.

رکنی حسینی با بیان اینکه ۲۲ بهمن امسال شکست سیاست و راهبرد فشار حداکثری دشمن بود، گفت: مردم با مشارکت باشکوه خود در رویداد مهم و ملی ۲۲ بهمن سیلی محکمی بر دهان بدخواهان و یاوه گویان زدند.

امام جمعه گناوه اظهارداشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن دومین رفراندوم مقاومت در فاصله ۴۰ روز از شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد قاسم سلیمانی بود که با همایش میلیونی رقم زدند.

وی افزود: سردار شهید قاسم سلیمانی نماد مکتب و تفکر اسلامی اسلامی و جلوه‌ای بارز از همبستگی و معنویت و اخلاص است که در راهپیمایی امسال دنیا این جلوه را به نظاره نشستند.

رکنی حسینی گفت: مردم مسئولیت و تکلیف خودرا باحضور حداکثری در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند و اکنون وقت آن است که مسئولان در حل مشکلات آنان تلاش و همت مضاعف کنند..

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید