کد خبر : ۲,۷۳۶
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۲۳
دمای هوا در بوشهر به صفر درجه می‌رسد
خارگ نیوز: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر یک اطلاعیه فوری مبنی بر ادامه روند سرد شدن هوا طی چهارشنبه شب و پنجشنبه شب منتشر کرده است.
به گزارش خارگ نیوز؛ در این اطلاعیه آمده است که دمای هوا چهارشنبه شب ۲۳ بهمن به صفر درجه نزدیک خواهد شد لذا تولید کنندگان جالیز و گوجه فرنگی بایستی اقدامات زیر را انجام دهند:
۱- از ایجاد سوراخ در تونل های پلاستیکی واقع بر روی مزارع جالیز خودداری کنند.
۲- در ساعات اوج سرما (۳ تا ۶ بامداد) سیستم آبیاری خود را روشن کنند.
۳- از هرگونه تغذیه و سم پاشی در ساعات سرد شبانه روز پرهیز کنند.
۴- در صورت امکان در مزرعه آتش روشن کنند.
۵- باغات مرکبات را با آبیاری از خطر سرمازدگی محافظت کنند.
۶- سیستم گرمایش گلخانه را در صورت امکان روشن کرده و از ورود هوای سرد به گلخانه جلوگیری نمایند.

از روز جمعه دما افزایش خواهد یافت

بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که طی امروز و فردا همچنان سرعت وزش بادهای شمالی بر روی خلیج فارس قابل ملاحظه است، بنابراین دریا طی این مدت مواج و متلاطم خواهد بود.

از فردا روند کاهش دما در اغلب نقاط استان متوقف شده و از روز جمعه دما افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا در پیش بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر آمده است که آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و وزش باد و جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و دور از ساحل تا ۴۲ کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی استان با سرعت ۱۶ تا ۴۴ و دور از ساحل گاهی تا ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ و دور از ساحل تا ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ و دور از ساحل تا ۲۴۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۴:۳۸ بامداد، مد اول ساعت ۱۰:۴۴، جزر دوم ساعت ۱۶:۲۸ و مد دوم ساعت ۲۲:۲۲ می باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید