کد خبر : ۲۵,۷۱۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۱۹
شهردار خارگ بر لزوم ارتقای بخشداری ویژه خارگ به فرمانداری ویژه تاکید کرد.
احمد بارگاهی صبح امروز در نشست شورای اداری خارگ اظهار کرد: خوشبختانه رویکرد استان به این جزیره از بدو حضور استاندار بسیار خوب بوده است و چندین جلسه مختص مشکلات جزیره خارگ نظیر مشکل ایاب و ذهاب، حق آلایندگی، سند مالکیت جزیره خارگ و دیگر مشکلات گرفته شد.
 
وی با تقدیر از تلاش‌های فرماندار بوشهر در حل مشکلات این جزیره افزود: اعتبارات تملک دارایی در قیاس با سال 92 صد درصد افزایش یافت و این با تلاش فرماندار بوشهر و همه مسئولان شهری تحقق یافت.
 
شهردار خارگ با اشاره به سه موضوع مهم این جزیره تصریح کرد: حق آلایندگی و ارزش افزوده بر اساس شاخص جمعیت تقسیم می‌شود که بر اساس سرشماری، جمعیت خارگ 7 هزار نفر بیان شده است که این تنها جمعیت شناور جزیره است.
 
بارگاهی ادامه داد: با احتساب این جمعیت شناور که شامل نیروهای صنعتی و اقماری و همچنین نظامی است، جمعیت این جزیره به بیش از 20 هزار نفر می‌رسد و همه آن‌ها از خدمات شهری استفاده می‌کنند و لازم است که در این خصوص تجدید نظر شود تا از طریق این اعتبار بتوانیم پروژه‌های عمرانی مطلوبی را در سطح شهر اجرا کنیم.
 
وی بیان داشت: عوارضات ساخت‌وساز در حریم شهر که مربوط به اداراتی از جمله اداره بندر و دریانوردی، شرکت‌های نفتی، اداره حفاری و دیگر شرکت‌های در حریم شهر است که ما در محدوده شهری بدون استثناء از همه دریافت کرده‌ایم.
 
شهردار خارگ افزود: اما در حوزه نفت، با وجود اینکه قانون صراحتاً اعلام کرده و مدیران ارشد نیز نظرشان مثبت است، اما در بدنه اجرایی مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کنند که در اجرای پروژه‌ها با مشکل مواجه می‌شویم.
 
بارگاهی اذعان کرد: بارها طی مکاتباتی این موضوع را اعلام کرده‌ایم و امیدواریم جناب موسوی(مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران) که همیشه بانی خیر بوده‌اند، در این زمینه که قانون دستشان را باز گذاشته، اقدام کنند.
 
وی با اشاره به طرح جامع شهری افزود: مشکلاتی بین وزارت کشور و وزارت نفت در این خصوص وجود دارد که نتیجه آن عدم تصویب طرح جامع شهری برای خارگ شده و با وجود تمام جلساتی که در استان در این خصوص برگزار شده، اما خروجی نداشته و امیدوارم تکلیف ما مشخص شود.
 
شهردار خارگ با بیان اهمیت ارتقای بخشداری خارگ به فرمانداری ویژه، بیان کرد: در سفر نوروز 92 آیت‌الله جنتی به خارگ، ایشان تاکید ویژه‌ای به این موضوع داشتند و در 10 سال اخیر نیز این موضوع مکرراً بیان شده است که مزیت‌های بسیاری دارد، از جمله اینکه اعتباراتی به صورت مستقیم به خود خارگ اختصاص داده می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید