کد خبر : ۲۵,۷۱۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۱۸
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: جزیره خارگ نیز در تخصیص اعتبارات استانی، باید همچون سایر شهرهای کشور دیده شود.
آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری چهارشنبه شب در جمع مردم و مسئولین خارگ اظهار کرد: مشکلات مردم را از زبان آنها شنیدیم و بخشی از این مشکلات را ما پیگیری خواهیم کرد و برخی را دوستان شرکت نفتی که در این جلسه حضور دارند و برخی را مسئولان استان، همچون فرماندار محترم که در این جلسه لطف کردند و برای بررسی و حل مشکلات، همراه ما به این جزیره آمدند إن‌شاءالله پیگیری خواهند کرد.
 
وی با بیان اینکه در روزهای آتی در نشستی با عنوان جمع‌بندی سفرهای شهرستانی در استان با استاندار بوشهر، مشکلات مطرح شده بیان خواهد شد، افزود: ما مشکلات را به ایشان منعکس خواهیم کرد و مشکلاتی نیز که به ما مربوط است، شخصا پیگیر حلشان خواهیم بود.
 
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: خداوند خود وعده داده است که اگر مجاهدان یک گام بردارند، راه را برای آنها هموار خواهد کرد و آنها را یاری می‌کند و جهاد سه گونه است. یک جهاد با نفس است که از خوشی‌ها، برای رضای خدا باید گذشت و سختی کشید، جهاد دوم در برابر دشمن است که دفاع مقدس هشت ساله مردم خارگ و حفاظت از تاسیسات نفتی در زیر بمباران‌های دشمن نمونه بارز آن است و جهاد سوم که نیاز امروز جامعه ما است، جهاد فرهنگی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید داشتند.
 
وی خاطرنشان کرد: برای این امر باید طرح و برنامه داشت و وقتی می‌بینند دشمن می‌خواهد با ماهواره بنیان خانواده‌ها را سست کند، باید کلاس برگزار کرد، آگاهسازی کرد، بودجه اختصاص داد و با آن مقابله کرد و این کار شب و روز نشناسد. خداوند هم به پیامبر (ص) امر فرمود که با قرآن جهاد فرهنگی کن و قرآن و اسلام جاذبه‌های فرهنگی بسیاری دارد.
 
حسینی‌بوشهری با اشاره به مشکلات جزیره خارگ عنوان کرد: بنده از سال‌ها پیش در جریان مشکل سند مالیکت مردم خارگ بودم و بعضاً آن را نیز پیگیری کردم و از آقای ابراهیمی نیز می‌خواهم که در خصوص دیگر مشکلات، خارگ بدین‌گونه نباشد که برای دریافت بودجه بین دوراهی نفت و دولت باشد و اینجا هم مانند سایر شهرستان‌ها در نظر گرفته شود و حتی با توجه به شرایط خاص‌تر آن، به صورت ویژه نگاه شود.
 
وی بیان داشت: گاهی یک هفته در اینجا طوفان می‌شود و مردم تا مدت‌ها نمی‌توانند از جزیره خارج شوند. ما متوجه این مسائل هستیم و امیدواریم مسئولان استان رسیدگی کنند که خارگ با توجه به محدودیت‌هایش، غنی‌تر از سایر نقاط باشد و دلسوزتر از این مردم نیز برای حراست از تاسیسات نفت پیدا نخواهد شد و اگرچه برخی از این مشکلات در حیطه ما نیست اما قطعاً پیگیر آن خواهیم بود و اندک آبرویی را که خدا به واسطه همین مردم به ما داده است، چه بهتر که در راه همین‌ مردم استفاده کنیم و إن‌شاءالله عزیزان مسئولی که در این جلسه نیز حضور دارند، به حل مشکلات مردم خارگ کمک خواهند کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید