کد خبر : ۲۵,۳۵۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۲۲:۴۱
ششمین جشنواره قرآنی منتظران ظهور در خارگ با اعلام نفرات برتر پایان یافت.
 ششمین جشنواره قرآنی منتظران ظهور در خارگ، در بهمن‌ماه سال‌جاری در رشته‎های حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر احکام و نهج‌البلاغه در مقاطع پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان و بزرگسالان آغاز شد که پس از برگزاری مرحله اول و انتخاب نفرات برگزیده، دوره دوم آن از تاریخ 14 اسفندماه آغاز و پیش از ظهر امروز در سینما صدف خارگ و با اعلام نفرات برتر پایان یافت. این جشنواره به همت امور فرهنگی هنری خدمات اجتماعی پایانه‌های نفتی ایران و آموزش و پرورش منطقه خارگ برگزار شد.
 
رئیس خدمات پشتیبانی پایانه‌های نفتی ایران در آیین اختتامیه این مراسم اظهار کرد: از سال 86 با برگزاری نخستین دوره این مسابقات تلاش شد تا کودکان این جزیره به محافل قرآنی جذب شوند و توانستیم در سطوح مختلف، افراد زیادی را پرورش دهیم.
 
ذبیح، عنوان کرد: در یک سال اخیر موفق شدیم بیش از 140 نفر را عضو کانون کنیم و اگر بتوانیم مشکلات پیش رو که همگان به آن واقف هستید را حل کنیم، قادر خواهیم بود بیش از این نیز کودکان را به سمت و سوی قرآن جذب کنیم.
 
رئیس خدمات پشتیبانی پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به برنامه‌های صورت گرفته در این زمینه تصریح کرد: المپیادی در این زمینه در سطح وزارت نفت برگزار کردیم و علاوه بر آن محافل انس با قرآن نیز برگزار شد و اگر همت کنیم می‌توانیم این فعالیت‌های قرآنی را با کمک امام جمعه افزایش دهیم.
 
وی افزود: در مرحله مقدماتی که در بهمن ماه برگزار شد، افراد برتر انتخاب شدند و مرحله پایانی نیز در اسفند ماه با حضور 350 نفر از آقایان و خانم‌ها برگزار شد و 1450 نفر نیز در بخش نهج‌البلاغه و احکام انتخاب شدند و در مرحله نخست از داوران بومی و در مرحله پایانی از داوران بین‌المللی موسسه منهاج از قم دعوت کردیم و مسابقه به شکلی مطلوب برگزار شد.
 
ذبیح در پایان عنوان کرد: برخی از افراد که به این جزیره آمده‌اند، به واقع تعجب می‌کنند که در مقایسه با جمعیت جزیره خارگ، ما دارای این همه مشتاق و فعال قرآنی هستیم و به واقع باید لقب جزیره قرآنی را به آن بدهیم و برای همه‌گیر شدن آن در سطح جزیره، یقیناً می‌طلبد که بیش از پیش در این زمینه کار کنیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید