کد خبر : ۲۵,۱۳۳
۱۱ آذر ۱۳۹۱ ۱۴:۲۶
با تلاش کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بارش‌ باران که در 40 سال گذشته در خارگ بی‌سابقه بود به مخازن نفتی این جزیره آسیب نزد.
 با تلاش کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران علاوه بر جداسازی و بستن کشتی‌های اسکله نفتی خارگ توانستند به منازلی که دچار آبگرفتگی شده بودند نیز خدمات مطلوب ارائه کنند.
 
پس از بارندگی شدید خارگ که در 40 سال گذشته بی‌سابقه بود با دستور مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران، مدیران، کارشناسان و تمام کارکنان این شرکت در خارگ به حالت آماده باش درآمده و با تلاش دسته جمعی میزان خسارت را به صفر رساندند.
 
برپایه این گزارش به گفته عباس اسدروز رئیس پایانه نفتی خارگ باران روز یک‌شنبه پنج آذر ماه که در 40 سال اخیر در جزیره خارگ بی‌سابقه بود، موجب شد تعداد زیادی از منازل مسکونی دچار آب گرفتگی شوند.
 
وی گفت: برای رفع این مشکل ساکنان این منازل تخلیه و در جای امن‌تری اسکان داده شدند و بعضی در منازل دیگر، عده‌ای در مهمانسراها و همچنین از طریق خدمات پشتیبانی تغذیه آنان نیز تأمین شد.
 
 اسدروز گفت: آب گرفتگی و پوشیده شدن سطوح خیابان‌ها موجب توقف رفت و آمد شده بود که همکاران ترابری و آتش‌نشانی و البته سایر ادارات به طور مستمر در حالت گشت‌زنی، سرکشی و تخلیه و آماده‌سازی خیابان‌ها شدند.
 
وی تصریح کرد: با رعایت نکات ایمنی و همچنین ایجاد آمادگی مناسب این بارندگی خوشبختانه هیچ‌گونه تلفات جانی در برنداشت چرا که تمام همکاران در واحد ایمنی و آتش‌نشانی، عملیات و ترابری، تعمیرات و پشتیبانی و حراست درتمام این مدت در حال رفع آب گرفتگی منازل، معابر و  مخازن نفت بودند.
 
وی تاکید کرد: احتمال آن وجود داشت که بیشترین مشکل و خسارت در سقف مخازن شناور نفت ایجاد شود ولی با اقدامات به موقعی که انجام شد و همچنین همکاری و هماهنگی تیم‌های حاضر با استفاده از پمپ‌های تخلیه آب به طور منظم آب‌های جمع شده تخلیه و به جای دیگری هدایت شدند.
 
اسدروز افزود: خطوط لوله جریانی و اسکله‌های صادراتی و سایر تأسیسات به طور مستمر مورد بازرسی قرار گرفتند و در ناحیه مخازن نفت که در اثر جمع شدن آب باران و گرفتگی خطوط  تخلیه مشکل مقطعی ایجاد شده بود شرایط به حالت عادی برگشت و به هیچ یک از مخازن خسارتی وارد نشد.
 
بارج طوفان‌زده از غرق شدن نجات یافت
 
کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران، بارج طوفان زده حمل لوله‌های زیر دریایی از غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات دادند.
 
محمدکاظم نیک‌نام مدیر عملیات شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام این مطلب افزود: 10 نفر از کارکنان عملیات دریایی شرکت پایانه‌های نفتی ایران، توانستند غرق‌شدن یک بارج 12 هزار تنی حمل لوله در آب‌های خلیج فارس جلوگیری کنند.
 
این بارج از خرمشهر حرکت کرده و به مقصد پارس جنوبی در حرکت بود که گرفتار  طوفان شد و تعادل کشتی به هم خورد و در شرایط غرق شدن قرار گرفت.
 
وی توضیح داد: تمام کارکنان بارج در حال حاضر در صحت و سلامت به سر می‌برند و در حال حاضر برای خروج آب مخازن آن اقدام شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید