کد خبر : ۲۵,۱۲۸
۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۴:۱۹
استاندار بوشهر پیشنهاد کرد به قهرمانان و برگزیدگان رشته‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری مدالی با عنوان و نشان «جزیره خارگ» که نماد مقاومت در دفاع مقدس است، اهدا شود.
 فریدون حسنوند ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد برگزار شد اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان یک الگوی فرهنگی و دینی برای سایر استان‌های کشور مطرح است.
 
وی با اشاره به اینکه دو سال است کاروان راهیان نور دریایی در استان بوشهر برپا شده است افزود: امیدواریم با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد موزه دفاع مقدس هدیه‌ای به مردم بوشهر باشد.
 
استاندار بوشهر تاکید کرد: بوشهر استراتژیک‌ترین استان در حوزه فعالیت‌های دریایی است و نام خلیج فارس با نام استان بوشهر عجین شده است.
 
حسنوند گفت: انتظار داریم کنگره شعر دفاع مقدس با محوریت خلیج فارس سال آینده به میزبانی استان بوشهر به صورت بین‌المللی برگزار شود.
 
استاندار بوشهر تصریح کرد: بوشهر یکی از زادگاه‌ها و پایگاه‌های مهم تعزیه‌خوانی و نوحه‌خوانی در استان بوشهر است و نیاز است این ظرفیت فرهنگی بوشهر در تقویم فعالیت‌های وزارت ارشاد ثبت شود و بودجه‌ای هم به این امر اختصاص یابد.
 
وی پیشنهاد کرد به قهرمان و برگزیدگان رشته‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری مدالی با عنوان و نشان «جزیره خارگ» که نماد مقاومت در دفاع مقدس است اهدا شود.
 
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز گفت: استان بوشهر با وجود ظرفیت‌های عمده فرهنگی، نیازمند توسعه زیرساخت‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی هم هست.
 
فتح‌الله جمیری بیان کرد: استان بوشهر در طول دوران انقلاب اسلامی همواره در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب بوده و نیروهای این استان جزو اولین گروه‌های اعزامی به جبهه‌های حق علیه باطل بودند.
 
وی اضافه کرد: ضروری است به فعالیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی استان بوشهر بیش از گذشته توجه شود تا شاهد شکوفایی بیشتر فعالیت‌های فرهنگی این استان باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید