کد خبر : ۲,۵۰۵
۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵
همایش نمایشنامه‌خوانی مقاومت در جزیره خارگ برگزار شد
خارگ نیوز: همایش نمایشنامه‌خوانی مقاومت به همت انجمن هنرهای نمایشی جزیره خارگ در این جزیره برگزار شد.

به گزارش خارگ نیوز، همایش نمایشنامه خوانی مقامت با هدف بزرگداشت سردار شهید سلیمانی به مدت دو روز با حضور گروه های تئاتری جزیره خارگ در پلاتو سینما صدف برگزار شد.

در روز اول نمایشنامه‌های «جنازه‌های والا مقام» نوشته عقیل جماعتی کاری از گروه «تخته سیاه» با خوانش عقیل جماعتی، عبد بناری، حسین اسدی و علی نبی‌پور، «قطره‌ای از آراکیا» نوشته عباس منظری کاری از گروه «آراکیا» با خوانش عباس منظری، علی سنامیری، مهران امیری، مصطفی طالبی و سجاد منظری و «عند از مطالبه» نوشته مرتضی شاه‌کرم کاری از گروه «کاغذ سفید» با خوانش حسین اسدی، الهام چنانی، علی نبی‌پور، میلاد سعیدی، امیر‌محمد شماسی، احمدرضا کوتی‌ویس، آیه نبی‌پور، حمیرا چنانی، لیلا دهداری و محمد‌متین افراسیابی خوانده شد.

نمایشنامه های «آخرین نامه» نوشته مهرداد کوروش‌نیا کاری از گروه «لاجوردی» با خوانش عبد بناری، جواد وزیری، فرید عرب‌زاده و عماد عرب‌زاده و «تکه‌های سنگین سرب» نوشته ایوب آقاخانی از طرف انجمن نمایش مورد خوانش قرار گرفت.
همچنین در این همایش رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان علاوه بر خلاصه‌ای از پیشینه نمایشنامه‌خوانی در ایران، به بیان نگره‌هایی در باب نمایشنامه‌خوانی استان پرداخت.

جهانشیر یاراحمدی از انجمن هنرهای نمایشی خارگ و گروه‌های تئاتر شرکت کننده در همایش که با همدلی و همراهی این برنامه را برگزار کردند تشکر و قدردانی کرد.

در پایان همایش که با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، رئیس و اعضا شورای شهر خارگ، مسئول انجمن خارگ و کارشناس امور فرهنگی شرکت پایانه‌های نفتی برگزار شد از کلیه هنرمندان و گروه‌های شرکت‌کننده با اهداء لوح و کتاب‌های تخصصی تقدیر به عمل آمد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید