کد خبر : ۲۴,۵۸۲
۸ اسفند ۱۳۹۹ ۲۲:۳۷
خارگ نیوز: انتشار تصاویری از برگزاری عروسی دسته جمعی ۲۲ جوان با جمعیتی بیش از ۳۰۰ نفر در شهر سوزای قشم واکنش فعالان فضای مجازی این جزیره و دغدغه‌مندان حوزه بهداشت و درمان را برانگیخته‌ است.
به گزارش خارگ نیوز، ظهر امروز انتشار تصاویری از تجمع گسترده مردم شهر سوزا در یک عروسی دسته جمعی حاشیه‌ساز شد.
 
در همین راستا به منظور پیگیری مسئله طی تماس تلفنی با علیرضا نصری فرماندار و رئیس ستاد کرونای شهرستان قشم موضوع را پیگیری کرده که مقرر شد رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان پاسخگوی سوالات باشد.
 
مسوولان محلی: برگزاری عروسی با چراغ سبز ستاد کرونا/ شبکه بهداشت قشم: مجوزی نداده‌ایم و شکایت می‌کنیم
 
دکتر حمیدرضا بهزادی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح کرد: تجمع شکل گرفته در شهر سوزا کاملا غیرقانونی است.
 
وی افزود: علاوه بر اعلام مکرر ممنوعیت‌های کرونایی بویژه برگزاری تجمعات، ستاد کرونای ویژه‌ای در خصوص این عروسی در شهر سوزا برگزار و ممنوعیت برگزاری به مسوولان مربوطه اعلام شد.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم اظهار داشت: سیاست‌های ستاد کرونا کاملا شفاف است و قطعا از بانیان این تجمع به مراجع قضایی شکایت می‌کنیم.
 
مسوولان محلی: برگزاری عروسی با چراغ سبز ستاد کرونا/ شبکه بهداشت قشم: مجوزی نداده‌ایم و شکایت می‌کنیم
 
در همین راستا با 2 تن از مسوولان محلی شهر سوزا به گفت‌وگو پرداختیم که شیخ احمد سلامی‌سوزائی امام جمعه اهل سنت سوزا و ابراهیم ملاحی رئیس شورای شهر سوزا بر ارائه مجوز برگزاری مراسم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت لفظی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح داشتند.
 
ملاحی تصریح کرد: این مراسم به منظور جلوگیری از تشکیل 22 عروسی جداگانه در چندین شب، به صورت دسته جمعی و در فضای باز برگزار شده است که در اوج تجمع مراسم حدود 200 الی 300 نفر با استفاده از ماسک در آن حضور داشته‌اند و متاسفانه تنها تصاویر لحاظاتی خاص از مراسم منتشر شده است.
 
وی عنوان کرد: تعطیلی مطلق مراسم عروسی در نگاه جامعه ممکن نیست و باید تدابیری برای برگزاری اینکونه مراسم در چارچوب شیوه‌نامه‌ها اندیشیده شود.
 
انتظار است ستاد کرونای شهرستان قشم با پیگیری دقیق موضوع و اطلاع‌رسانی دقیق نتیجه به شهروندان، همچنان استوار در راستای رسالت خود گام بردارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید