کد خبر : ۲۴,۵۴۳
۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵
بودجه کل شهرداری‌های استان بوشهر رشد ۵۸ درصدی داشته است
خارگ نیوز: مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر گفت: بودجه کل شهرداری‌های استان امسال هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان است که نسبت به پارسال رشد ۵۸ درصدی داشته است.
به گزارش خارگ نیوز، حمید بردستانی، مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر بیان کرد: در دهه فجر امسال نیز ۲۴۵پروژه با اعتبار ۲۷۹ میلیارد تومان درسطح شهر‌های استان اجرا و به بهره برداری رسیده است.
 
او عنوان کرد: بودجه کل شهرداری‌های استان امسال هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان است که نسبت به سال قبل رشد ۵۸ درصدی داشته است.
 
مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر ادامه داد: تا پایان دی حدود ۸۰ درصد بودجه شهرداری‌ها تحقق پیدا کرده و تحقق این مهم نشان می‌دهد بودجه واقعی و براساس برنامه بسته شده که انتظار می‌رود این روند برای سال‌های آینده نیز محقق شود.
 
بردستانی گفت: طبق ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده به تناسب جمعیت اعتبارات ارزش افزوده درسطح شهر‌ها و روستا‌ها توزیع می‌شود.
 
او ادامه داد: در این شاخص رقمی که ازسال ۹۳ تا پایان دی ۹۹ به شهرداری‌های استان واریز شده ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
 
مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر بیان کرد: دردوره پنجم شورا‌ها سه شهرداری چاه مبارک، بیدخون و بهارستان به شهرداری‌های استان افزوده شد و درحال حاضر نیز یکی دو نقطه شرایط شهر شدن دارند که فرآیند آن در دفترسیاسی و تقسیمات کشوری درحال طی شدن است، ولی تحقق آن زمان مشخصی ندارد.
 
بردستانی در ارتباط با راه‌های درآمدزا کردن شهرداری‌های استان بوشهر نیز ادامه داد: ۴۱ فرصت سرمایه‌گذاری درسطح شهر‌ها احصا شده و همچنین ۲۰ طرح سرمایه‌گذاری مشارکتی از سوی شهرداری‌ها با اعتباری بیش از۲۰۰ هزار میلیارد تومان اجرا شده است.
 
او گفت: در حال حاضر نیز ۹۷ میلیارد تومان وام تصویب شده که ۵۲ میلیارد آن تاکنون به شهرداری‌ها پرداخت شده و مابقی هم متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح‌ها پرداخت می‌شود.
 
مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر در ارتباط با توزیع ماشین آلات بین شهرداری‌ها نیز عنوان کرد: توزیع دستگاه‌های مورد نیاز شهرداری براساس نیازسنجی و پایش سطح شهر‌ها انجام می‌گیرد.
 
او عنوان کرد: از سال ۹۳ تاکنون نیز ۱۲۰ دستگاه ماشین آلات خدماتی و عمرانی به شهرداری‌های استان واگذار شده است.
 
مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر در ارتباط با برنامه‌های آموزشی گفت: در چند سال اخیر ۹۸ هزار و ۹۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی ویژه شهرداری‌ها برگزار شده است.
 
بردستانی افزود: امسال نیز ۱۳ دوره آموزشی به میزان هفت‌هزار و ۲۸۰ نفر ساعت برای کارکنان شهرداری‌های استان بوشهر برگزار شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید