کد خبر : ۲۴,۴۷۶
۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
شعب اخذ رأی انتخابات در استان بوشهر ۱۶درصد افزایش می‌یابد
خارگ نیوز: دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: تعداد شعب اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در استان بوشهر ۱۶.۶ درصد و شوراهای اسلامی ۱۰.۲۱ درصد نسبت به دوره قبل افزایش می‌یابد.
به گزارش خارگ نیوز،خسرو دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی 28 خرداد سال 1400 همزمان در استان‌ها برگزار می‌شود اظهار داشت: در این راستا ستاد انتخابات استان بوشهر تشکیل و اعضای آن با صدور احکامی جداگانه از سوی استاندار بوشهر معرفی شدند.
 
وی از ثبت نام داوطلبان شورای شهر از 20 اسفند خبر داد و بیان کرد: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها 20 اسفند ماه آغاز می‌شود و به مدت 7 روز ادامه دارد.
 
 دبیرستاد انتخابات استان بوشهر به ثبت‌نام داوطلبان شورای روستاها اشاره کرد و افزود: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها از 16 فروردین ماه سال 1400 آغاز می‌شود و به مدت 7 روز ادامه دارد.
 
دهقانی، با اشاره به افزایش شعب اخذ رای در استان بوشهر خاطر نشان کرد: تعداد شعب اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 در این استان 16.6 درصد نسبت به دوره قبل افزایش می‌یابد و شعب اخذ رای شوراهای شهر و روستا با افزایش 10.21 درصدی نسبت به دور قبل مواجه است.
 
وی بیان کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری 961 و شوراها 928 صندوق اخذ رای پیش‌بینی شده است.
 
وی، با بیان اینکه در استان بوشهر 436 شورای شهر و روستا ایجاد می‌شود تصریح کرد: از این تعداد، 40 شورای شهری با 210 کرسی و 396 شورای روستا با یک‌هزار و 280 کرسی پیش بینی شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید