کد خبر : ۲۴,۴۷۵
۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۰
صنایع تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار مخابراتی در استان بوشهر مستقر شود
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های مهم اقتصادی، صنایع انرژی فسیلی، اتمی و تجارت الکترونیک در استان بوشهر گفت: لازم است، صنایع تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار مخابراتی در استان بوشهر مستقر و راه‌اندازی شود.ن
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مدیرعامل شرکت مخابرات ایران یکی از مولفه‌های تولید ثروت و قدرت را وجود زیرساخت‌های قوی ارتباطی در بستر مخابرات دانست و اظهار داشت: هر کشوری که دارای پوشش جغرافیایی مناسبی در زمینه مخابراتی است می‌تواند در فضای بین‌المللی قدرتمند ظاهر شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ایران از دانش و نیروی انسانی متخصص در حوزه مخابرات و فن‌آوری اطلاعات برخوردار است گفت: جمهوری اسلامی ایران با این توانمندی در عرصه مخابرات، می‌تواند به یک مرجعیت در تولید سخت افزار و نرم افزار در منطقه تبدیل شود.
 
امام جمعه بوشهر با تاکید بر اتکا به توان دانش متخصصان بومی افزود: با اتکا با توان دانش متخصصان بومی و سیستم‌های مخابراتی برای پوشش و سرعت امن داده‌ها و دیتا و پایداری شبکه می‌توان، ایران را به یکی از کشورهای مقتدر در حوزه مخابراتی در منطقه تبدیل کرد.
 
وی،  بوشهر را استانی تاریخی و به عنوان پلی ارتباطی بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس دانست و خاطرنشان کرد: با وجود روستای الکترونیک در این استان و اجرای پروژه شهر هوشمند بوشهر در کنار وجود صنایع انرژی فسیلی، اتمی و تجارت الکترونیک، این ظرفیت در استان بوشهر وجود دارد که با تخصیص اعتبارات مورد نیاز و تنظیم یک سند 10 ساله، به عنوان یک الگوی مخابراتی در سال 1410 به کشور معرفی شود.
 
صفایی بوشهری، جایگاه  این استان در عرصه صنایع مختلف برشمرد و با اشاره به جایگاه ویژه استراتژیک و ‌ژئوپلیتیک استان تصریح کرد: لازم است، صنایع تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار مخابراتی در استان بوشهر مستقر و راه‌اندازی شود.

 

مجید سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  بوشهر اجرای طرح‌های مخابراتی در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در نخستین سفر استانی به بوشهر طرح‌های توسعه‌ای زیرساختی و فناوری اطلاعات مورد توجه قرار گرفت.

 

وی، با اشاره به اجرای طرح توسعه  شبکه ملی ارتباط تصریح کرد: در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح‌های مهم زیرساختی مورد توجه قرار داده است که بخشی از این طرح‌ها به شرکت ارتباطی و مخابراتی مربوط می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه 60 درصد خدمات در باندپهن و 100 درصد تلفن ثابت بر عهده این شرکت است گفت: شبکه ارتباط مخابراتی در تمام نقاط شهری و روستایی اجرا شده که سهم شرکت مخابرات از توسعه ملی اطلاعات مورد توجه قرار گرفته ولی پیشرفت محسوسی نداشته است.

 

سلطانی با بیان اینکه استان‌های جنوبی در اولویت طرح‌های توسعه مخابراتی قرار گرفته‌اند افزود: چون در این استان‌ها فصل کار به سبب وضعیت آب و هوایی زود به اتمام می‌رسد اقدامات مورد نظر در مدت تعیین شده عملیاتی می‌شود.

 

وی، توسعه 40 هزار پورت ADSL پرسرعت در استان بوشهر را از برنامه‌های سال 1400 دانست و بیان کرد: هدف‌گذاری شرکت مخابرات ایران برای توسعه و تحقق شبکه ملی اطلاعات 40 هزار پورت ADSL پرسرعت سهم استان بوشهر است که در دستور کار قرار دارد.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه منابع پورت ADSL پرسرعت فراهم شده است گفت: بالای 50 میلیارد تومان در اجرای این پروژه سالانه سرمایه‌گذاری مي‌شود.

 

سلطانی تعهد شرکت مخابرات برای ایجاد پورت ADSL پرسرعت در کل کشور را 5 میلیون پورت دانست و خاطر نشان کرد:  طرحی که ابتدا برای پورت ADSL پرسرعت تهیه شده بود 4هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به همراه داشت که با توجه به افزایش هزینه‌ها این میزان سرمایه‌گذاری تغییر می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه 5 میلیون پورت ADSL در سال 1400 اجرایی می‌شود گفت: با اجرای این طرح تحول شگرفی در بخش زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه فضاهای اینترنتی و پهنای باند ایجاد می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تعداد تلفن ثابت در کشور را 28 میلیون عدد دانست و تصریح کرد: مجموع پهن باند ثابت در کشور به 10 میلیون اشتراک رسیده که 45 درصد آن سهم بقیه شرکت‌ها و 55 درصد هم شرکت مخابرات ارائه سرویس می‌دهد که حدود 5 میلیون و 500 هزار پورت است.

 

سلطانی با اشاره به کیفیت و کمیت پهنای باند افزود: پهنای باند بر اساس نیاز استان‌ها توسعه می‌یابد چراکه افزایش پهنای باند بدون استفاده سبب هدر رفت منابع می‌شود که بر این اساس هر روز پهنای باند کشور آنالیز می‌شود و نیازمندی‌های استان‌ها پیش‌بینی و بر ظرفیت آنها افزوده می‌شود.

 

وی، شبکه فیبر نوری در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: اکنون 170 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در کشور  و 2 هزار و 400 کیلومتر در استان بوشهر ایجاد شده است.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از توسعه شبکه فیبر نوری در کشور خبر داد و تصریح کرد: در سال آینده 450 کیلومتر شبکه فیبر نوری در بخش شهری و روستایی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید