کد خبر : ۲۴,۴۰۰
۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۹:۴۲
منافع ملی به پای منافع شخصی فدا نشود
خارگ نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: تحت هیچ شرایطی مجوز‌های ضد محیط زیست نباید صادر شود و منافع ملی به پای منافع شخصی فدا نشود.
به گزارش خارگ نیوز،محمدتقی ایرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر ظهر امروز در جلسه کارگروه زیست محیطی استان بوشهر با بیان اینکه کنشگران محیط زیستی رویکرد اجتماعی و حقوقی دارند بیان کرد: این فعالان اجتماعی همان‌گونه که تاکنون بر مدار قانونی و حقوقی فعالیت کرده‌اند باید بکوشند از این رویکرد پاسداری کنند.
 
او با تاکید بر توجه به اجرای پروژه‌های زیست محیطی گفت: صدور مجوز‌های ضد محیط زیستی نه تنها سبب زیان پروژه بر محیط زیست و منابع طبیعی می‌شود بلکه نارضایتی جوامع محلی پیرامون آن پروژه‌ها در پی دارد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع از پروژه‌های ضد محیط زیستی افزود: تحت هیچ شرایطی مجوز‌های ضد محیط زیست نباید صادر شود و منافع ملی را به پای منافع شخصی فدا کنیم.
 
ایرانی با اشاره به اینکه صنعت در استان بوشهر با مردم این استان بیگانه و پیوند مردم با صنایع در تضاد است گفت: صنایع باید ضمن پایبندی به تعهدات الزام‌آور زیست محیطی و تحقق مسئولیت‌های اجتماعی، در استقرار صنعت سبز در استان باید بکوشند.
 
او با تاکید بر توجه به اشتغال نیرو‌های بومی در صنایع نفت و گاز افزود: این صنایع باید در راستای جلوگیری از آلایندگی زیست محیطی برنامه‌های پیوستی را عملیاتی کند.
 
معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه صنایع مستقر در استان بوشهر نباید سبب بروز مشکلات آلایندگی و بستن راه نفس مردم شود ادامه داد: این صنایع نباید سبب جلوگیری از معیشت و امرار معاش مردم شوند و در این راستا باید مبنای توسعه پایدار مبتنی بر محیط زیست به متولیان و مسئولان تبیین شود.
 
ایرانی با تاکید بر توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نقاط پیرامونی صنایع مختلف به ویژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بیان کرد: صنایع مستقر در استان بوشهر باید به مسئولیت‌های اجتماعی در نقاط پیرامونی توجه ویژه کند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید