کد خبر : ۲۳,۳۵۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۲۱
حال عمومی دریافت کنندگان واکسن کرونا در بوشهر خوب است
خارگ نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آن دسته از کارکنان بخش درمان که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، حال عمومی خوبی دارند.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  بیان کرد: ۱۳۱ نفر از کارکنان بخش درمان استان تا کنون در نخستین مرحله تزریق واکسن کرونا، این واکسن را دریافت کرده‌اند که همگی حال عمومی‌شان خوب  است.
 
او افزود: واکسن کرونا در همه ۱۰ شهرستان‌ استان توزیع و تزریق شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: نخستین مرحله تزریق واکسن کرونا با استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» روسی همزمان با سراسر کشور از ۲۱ بهمن در استان آغاز شده است.
 
کشمیری گفت: در این مرحله، ۲۷۰ نفر از کارکنان بخش‌های مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بیمارستان‌های این استان واکسینه می‌شوند.
 
او بیان کرد: در مرحله نخست، کارکنان شاغل در بخش‌ مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی شامل پرستاران، پزشکان و خدمات به صورت داوطلبانه مشمول این طرح می‌شوند.
 
او ادامه داد: افرادی که مرحله نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند باید باید ۲۱ روز بعد مرحله دوم واکسن را تزریق کنند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: هیچ اجباری در تزریق واکسن وجود ندارد، اما با توجه به اینکه کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه به صورت مستقیم در معرض خطر قرار دارند برای ایمن سازی و حفظ سلامت توصیه می‌شود واکسن تزریق کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید