کد خبر : ۲۲,۹۲۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۵۰
اهالی خارگ برای تردد مشکل دارند
خارگ نیوز: نماینده مردم بوشهر، گناوه دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم عمق بخشی به بندر بوشهر برای پهلوگیری کشتی‌های بزرگ، گفت: باید مشکلات تردد جزیره خارگ حل شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم جمیری ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسائل و مشکلات استان بوشهر در حوزه بنادر و راه را در نشست فراکسیون دریایی مجلس با وزیر راه و رئیس سازمان بنادر مطرح کردیم.
 
وی خاطرنشان کرد: در این نشست گزارشی از عملکرد فراکسیون دریایی و نقش آن در حوزه تقویت بنادر و حل مسائل و مشکلات آن ارائه شد و اعضای فراکسیون به بحث و گفت و گو در خصوص معضلات بنادر کشور پرداختند.
 
جمیری افزود: فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی به منظور نظارت بر سیستم اجرایی در حوزه مسائل بنادر، دریانوردی و صیادی شکل گرفته است و با دریافت نظرات کارشناسی سیستم اجرایی برای حل مسائل و مشکلات این حوزه در قالب ارائه طرح و قانون‌گزاری تلاش می‌کند.
 
وی با اشاره به مسائل و مشکلات استان بوشهر در حوزه بنادر گفت: بنده پیش از این به صورت جداگانه با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی ملاقات داشته‌ام و مسائل و مشکلات حوزه بنادر بوشهر، گناوه، ریگ و دیلم را دنبال کرده‌ام و در نشست فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی بر پیگیری و تعجیل در اجرای پروژه‌ها تأکید کردم.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: عمق بخشی به بندر بوشهر برای پهلوگیری کشتی‌های بالای ۵۰ هزار تن، توسعه و تکمیل پروژه‌های بندری دیلم و گناوه و لایروبی و حل معضلات بندر ریگ از جمله مواردی بود که در این نشست به آنها پرداختیم.
 
جمیری با اشاره به مشکلات تردد مردم جزیره خارگ گفت: مردم جزیره خارگ سال هاست که با مشکلات تردد در مسیر بوشهر و گناوه مواجه هستند و این مشکل باید به صورت اصولی و برای همیشه برطرف شود. در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی صحبت کردیم و آقای وزیر تاکید کردند این مشکل با همکاری سازمان بنادر حل بشود.
 
وی ادامه داد: مذاکراتی هم با شرکت پایانه‌های نفتی صورت گرفته است که با همکاری بین سازمان بنادر و نفت و استقرار کشتی مسافربری در خور شأن مردم مشکل تردد دریایی حل شود، به همین منظور از آقای راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دعوت کردمی که طی روزهای آینده سفری به جزیره خارگ داشته باشیم و آنجا یک هماهنگی بین نفت و بندر ایجاد بشود.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای بیان کرد: موضوع دیگری که در رئیس سازمان بنادر پیگیری خواهد شد طرح توسعه اسکله بندر ریگ است. قبلاً سازمان بنادر طرحی را برای این اسکله در نظر گرفته بود که از نظر کارشناسی نیاز به تغییر و تکمیل داشت.
 
وی افزود: در این زمینه پیشنهادی ارائه کردیم که تا حدودی پسندیده شده و در صورتی تصویب شود اعتبار قابل توجهی از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه و تکمیل اسکله در نظر گرفته خواهد شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید