کد خبر : ۲۲,۰۱۴
۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۴
خارگ نیوز: در نهمین جلسه هیئت‌امنای بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس که به ریاست سرلشکر حسن باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح برگزار شد، وزارت آموزش‌وپرورش از میان دستگاه‌های لشکری و کشوری به‌عنوان دستگاه برگزیده در نکوداشت چهلمین سال دفاع مقدس معرفی شد و به دلیل توسعه و تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.
به گزارش خارگ نیوز، علیرضا کاظمی افزود: وزارت آموزش‌وپرورش باهدف گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس و صیانت از میراث گران‌بهای شهدای گران‌قدر اقدامات و برنامه‌های فرهنگی، ترویجی و تبیینی، مناسب و متفاوتی را در چند سال اخیر در دستور کار قرار داده است و موضوع نقش و جایگاه دفاع مقدس و چهار دهه مقاومت در رشد و بالندگی انقلاب اسلامی مصادف با چهلمین سال دفاع مقدس موردتوجه و اهتمام جدی قرارگرفته است.
 
 کاظمی به بیان بخشی از اقدامات انجام‌گرفته ازجمله برگزاری اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، طرح ملی لاله‌های روشن (یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی) و توسعه و گسترش این فرهنگ و گهربار در کتب درسی پرداخت و گفت: راهبردها و سیاست‌های فرهنگی و تربیتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در چهلمین سال دفاع مقدس طراحی و به مدارس ابلاغ‌شده است و زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی در مدارس کشور در هفته دفاع مقدس نواخته شد.
 
 وی از تشکیل و راه‌اندازی صدها کانال و گروه در پیام‌رسان شاد و بسترسازی در فضای مجازی خبر داد که با تولید و انتشار محتوای سیاسی و اجتماعی و گسترش و تحکیم فرهنگ ایثار مقاومت و مجاهدت می‌پردازند.
 
 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در بخشی دیگر از سخنان خود اضافه کرد: در این مسیر ارزشمند از ظرفیت بی‌نظیر تربیتی تشکل‌ها و شوراهای دانش‌آموزی برای گفتمان سازی و جریان آفرینی برنامه‌ها اهتمام لازم به‌عمل‌آمده و بخشی از مأموریت‌های فرهنگی و انقلابی از این طریق به انجام رسیده است.
 
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل سال دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزاری رزمایش همدلی و کمک مؤمنان در چندین مرحله، تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در وزارت آموزش‌وپرورش، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری اردوهای راهیان نور و شمیم نور و صدها برنامه متنوع فرهنگی هنری اجتماعی و سیاسی و اعتقادی از دیگر برنامه‌های انجام‌گرفته در چهلمین سال دفاع مقدس بود که معاون پرورشی و فرهنگی به آن‌ها اشاره کرد.
 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در پایان علیرضا کاظمی از همه همکاران خود در ستاد، استان‌ها، مناطق و مدارس و ازجمله مدیران، مربیان، معلمان و همه آنان که اعتقاد راسخ به ترویج این فرهنگ گرانسنگ و گرامیداشت نام و یاد شهدای والامقام و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت دارند تقدیر، تشکر و قدردانی کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید