کد خبر : ۲۱,۶۶۲
۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۶:۴۲
تلاش مجلس برای رفع مشکلات صنعت نفت و مردم در جزیره خارگ
خارگ نیوز: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت:کمیسیون انرژی وظیفه دارد مسائل مهم صنعت نفت را برای تقویت این صنعت و رفع موانع پیش روی آن به خوبی بشناسد و برای ایفای نقش مجلس در دو حوزه قانونگذاری و نظارت میدانی برنامه های مناسب ارائه دهد.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس به استان بوشهر سفر دو روزه اعضای کمیسیون انرژی مجلس به استان بوشهر،گفت: اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برای بازدید دو روزه از تاسیسات و پایانه های نفتی در جزیره خارگ،منطقه نفتی بهرگان و نیروگاه اتمی بوشهر به استان بوشهر سفر کردند.
 
نماینده مردم  بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس ادامه داد: خارگ از افتخارات ایران اسلامی و از مهمترین مراکز تأثیرگذار و نقش آفرین در اقتصاد ملی است و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از خارگ و پایانه های نفتی این جزیره بازدید کردیم.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر مطرح کرد: صنعت نفت تلاش های زیادی در جزیره داشته و مردم خارگ نیز از خودگذشتگی و همت والایی داشته اند تا نقش استراتژیک این جزیره در عرصه اقتصاد امروز اینقدر درخشان و مثمرثمر باشد.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون انرژی وظیفه دارد مسائل مهم صنعت نفت را برای تقویت این صنعت و رفع موانع و مشکلات پیش روی آن به خوبی بشناسد و برای ایفای نقش مجلس شورای اسلامی در دو حوزه قانونگذاری و نظارت میدانی برنامه های مناسب ارائه دهد.
 
وی گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی که عمدتا در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی متخصص و صاحب نظرهستند به دعوت بنده در جزیره خارگ حضور پیدا کردند و انتظار داریم با آشنایی که اعضای کمیسیون با مسائل و مشکلات صنعت و مردم در جزیره خارگ پیدا کرده اند با دقت نظر بیشتری مسائل و مشکلات این جزیره در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولین بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از استان بوشهر و جزیره خارگ،مطرح کرد: از شرکت پایانه های نفتی، شرکت نفت فلات قاره و شرکت پتروشیمی خارگ بازدیدی به عمل آمد و اعضای کمیسیون با مظاهر خودکفایی و بومی سازی صنایع و تجهیزات مورد استفاده در تاسیسات عظیم نفتی و همچنین معضلات و مشکلات این صنعت آشنا شدند.
 
جمیری ادامه داد: اعضای کمیسیون انرژی از سکوهای نفتی شرکت نفت فلات قاره در منطقه نفتی بهرگان و نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند.
 
وی ادامه داد: فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس ، موسی احمدی نماینده مردم دیر،کنگان، جم و عسلویه و عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی دو نماینده استان بوشهر در کمیسیون انرژی و شش تن از اعضای دیگر کمیسیون در این سفر حضور داشتند. همچنین معاون تولید شرکت ملی نفت، مدیرکل امور مجلس وزارت نفت و مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، همراه اعضای کمیسیون انرژی مجلس در این سفر بودند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید