کد خبر : ۲۱,۱۰۴
۲۹ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰
نمایشنامه نویس خارگی برگزیده نمایشنامه‌نویسی رضوی شد
خارگ نیوز: برگزیدگان اولین جشنواره و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی معرفی شدند.
به گزارش خارگ نیوز، سیدجواد اشکذری، ضمن اعلام خبر فوق گفت: دکتر قطب‌الدین صادقی، نصرالله قادری دکتر سعید اسدی، شهرام کرمی و نادر برهانی مرند به‌عنوان هیئت داوران اولین جشنواره و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی، با بررسی آثار نهایی کارگاه‌های آموزشی، ۳ برگزیده این دوره از این رویداد را اعلام کردند.
 
دبیر اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی ادامه داد: «حمام خون» به‌نویسندگی احمد ملک‌نژاد از مشهد، رتبه اول را کسب کرد و رتبه‌های دوم و سوم جشنواره به ترتیب به نمایشنامه‌های «مکتب‌خانه سرخس» به نویسندگی پریسا کیومرثی از خرم‌آباد و «ماه و خورشید» به‌نویسندگی عقیل جماعتی از جزیره خارک رسید.
 
وی با بیان اینکه هیئت داوران لوح تقدیری را به بهمن بارانی نویسنده نمایشنامه «مارینا ترنج» از خوسف بیرجند اهدا خواهند کرد، گفت: به برندگان در رتبه‌های اول، دوم و سوم جشنواره، به ترتیب مبلغ ۱۲ میلیون تومان، ۸ میلیون تومان و ۴ میلیون تومان و لوح افتخار تقدیم خواهد شد و نیز آثار برگزیده در قالب کتابی منتشر خواهد شد.
 
جواد اشکذری خاطرنشان کرد: از میان ۸۰ طرح رسیده به دبیرخانه، ۱۲ طرح در دو بخش اقتباسی و آزاد در سه گروه مجازی با حضور و راهنمایی دکتر قطب‌الدین صادقی، نصرالله قادری و نادر برهانی مرند از اساتید مطرح تئاتر کشور، به نمایشنامه تبدیل شدند.
 
جشنواره ملی و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی با همت بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع) در نیمه دوم سال ۹۹ برگزار شد.
 
کلیدواژه ها: عقیل جماعتی جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید