کد خبر : ۲۰,۸۸۰
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۵۶
هر گونه استحصال در دریا و خوریات غیرقانونی است
خارگ نیوز: معاون دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است و حفاظت از سواحل و خوریات و تالاب‌ها باید با تمام توان صورت گیرد.
 به گزارش خارگ نیوز، احمدرضا لاهیجان‌زاده، معاون دریایی و تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بازدید از سواحل جنوب استان بوشهر، پارک ملی نای‌بند و خوریات شهرستان دیر ضمن تاکید بر حفاظت از اکوسیستم دریایی و تالاب‌ها بیان کرد: هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است و حفاظت از سواحل، خوریات و تالاب‌ها باید با تمام توان صورت گیرد.
 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این بازدید عنوان کرد: تمام خوریات و تالاب‌های استان شناسایی شده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از هرگونه تخریب و آلودگی تالاب‌ها وفق قانون حفاظت و احیای تالاب‌ها جلوگیری و حفاظت از اکوسیستم دریایی از اولویت‌های مهم محیط زیست بوشهر است.
 
فرهاد قلی نژاد افزود: در دو سال اخیر ضمن اخطار به آلوده‌کنندگان محیط زیست دریا علیه شرکت‌ها و افرادی که به اخطاریه‌ها توجه نکره‌اند شکایت شده و خسارت‌های زیست محیطی در حال مطالبه است.
 
در این بازدید ضمن بررسی سواحل شهرستان‌های کنگان و عسلویه از جنگل‌های حرای نای بند و سایت احیا و تکثیر جبیر نای‌بند و خور دیر بردستان نیز بازدید شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید