کد خبر : ۲۰,۸۷۴
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۴۵
صنایع تبدیلی و پایین دستی ایجاد شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: صنایع تبدیلی و پایین دستی باید متناسب با بازار بین‌المللی بر اساس افق ۲۰ ساله ایجاد و راه‌اندازی شود.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر در نشست با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر کشوری بتواند در عرصه تولید انرژی، مدیریت و باز تولید دیپلماسی قوی داشته باشد آن کشور در معادلات بین‌المللی تاثیرگذار است.
 
او با تاکید بر توجه به توسعه صنایع تبدیلی و پایین دستی برای تولید ثروت در عرصه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی افزود: این صنایع باید متناسب با بازار بین‌المللی بر اساس افق ۲۰ ساله ایجاد و راه‌اندازی شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه ذخایر انرژی و صادرات از جایگاه ممتازی برخوردار است افزود: پارس جنوبی در عسلویه، پایانه صادراتی نفت در خارگ، فلات قاره، نیروگاه اتمی، پالایشگاه‌های گاز و صنایع پتروشیمی از ظرفیت‌های استان بوشهر است که توسعه صنایع پایین دستی و تبدیلی باید در دستور کار قرار بگیرد.
 
صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه تولید انرژی همراه با تربیت نیروی انسانی متخصص و دانش بنیان باید مورد توجه قرار بگیرد افزود: تولید آب شیرین از راکتور‌های اتمی در حال ساخت برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد چراکه این دو واحد نیروگاهی قادر است روزانه ۴۲۰ هزار مترمکعب آب شیرین برای شرب تولید کند که نیاز کل استان بوشهر را تامین می‌کند.
 
او با تاکید بر رفع قوانین دست و پاگیر اداری در عرصه سرمایه‌گذاری عنوان کرد: برخی از طرح‌های سرمایه‌گذاری به سبب قوانین دست و پاگیر اجرا نمی‌شود که باید زمینه تسهیل طرح‌های سرمایه‌گذاری فراهم شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، تدوین پیوست فرهنگی، زیست محیطی، اجتماعی و بهداشتی در اجرای صنایع را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید قبل از اجرای صنایع این پیوست‌ها تدوین و بر اجرای آن نظارت شود تا برای مردم مناطق پیرامونی مشکل ایجاد نشود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید