کد خبر : ۲۰,۸۰۵
۲۶ دی ۱۳۹۹ ۱۹:۵۱
شوک‌های اقتصادی امروز را مانند مقاومت خارگ در برابر هجوم بعثی‌ها مدیریت کنیم
خارگ نیوز: رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: امیدواریم همان طور که خارگ در زمان دفاع مقدس پیاپی بمباران شد، اما صادرات نفت متوقف نشد، امروز هم بتوانیم شوک‌های اقتصادی را مدیریت کنیم.

به گزارش خارگ نیوز، رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سفری دو روزه به جزیره خارگ، پس از شرکت در نشست هم اندیشی با مدیران شرکت‌های نفتی و پتروشیمی و مسئولین شهری خارگ از تاسیسات پایانه نفتی خارگ بازدید کردند.

 مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در نشست با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران سازمانی است عملیاتی، تخصصی و حرفه‌ای که تمامی امور دریافت، ذخیره سازی، عملیات صادرات و واردات نفت خام، مواد نفتی و میعانات گازی، خدمات دریایی و همچنین ارائه خدمات اندازه گیری و آزمایشگاهی را بر عهده دارد.

عباس اسدروز افزود: این امر که با هدف پشتیبانی و کمک به تداوم پایدار تولید نفت و گاز کشور انجام می‌گیرد، در چهار منطقه عملیاتی خارگ، شمال، پارس جنوبی و ماهشهر از طریق فرآیند‌های عملیات دریافت، ذخیره سازی، امتزاج، اندازه گیری و سنجش کمی و کیفی، بارگیری و تخلیه نفت خام و مواد نفتی تولیدی و مبادله‌ای، و عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌های نفتکش در حال اجرا است که موجب تکمیل و ارتقای زنجیره‌ ارزش نفت و گاز کشور و ایفای نقش شایسته در پایداری و انعطاف پذیری بهینه تامین انرژی ملی، منطقه‌ای و بین المللی است.

صنعت نفت به مسئولیت‌های اجتماعی در خارگ توجه ویژه‌ای دارد

او با بیان اینکه جزیره خارگ یکی از مناطق مهم راهبردی و نماد مقاومت ایران اسلامی است، ادامه داد: صمیمت و همدلی تاثیر بسیاری در راهبرد جزیره داشته است و در شرایط تحریم، کارکنان صنعت نفت با روحیه جهادی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی می‌کنند و در حوزه‌های مختلف تعمیراتی، عملیاتی با تکیه بر ساخت داخل تجهیزات کار‌های بزرگی را به سرانجام رسانده اند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران بیان کرد: صنعت نفت در جزیره خارگ در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز به محیط پیرامونی خود توجه ویژه‌ای دارد و اقدامات بسیار مناسبی را در بخش‌های عمرانی، زیرساختی، تردد و حمل دریایی، آبرسانی، بهداشتی و درمانی و... را انجام می‌دهد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در نشست با مدیران ارشد شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: جزیره خارگ به عنوان مرکز ذخیره سازی و صادرات نفت ایران اسلامی شناخته می‌شود، و در حوزه ذخیره سازی و صادرات با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و جهش تولید اقدمات مناسبی در شرکت پایانه های نفتی ایران صورت گرفته است.

نیروی انسانی با همت جهادی چرخه اقتصاد را نگه داشته است

فریدون عباسی ادامه داد: با عنایت به شرایط خاص آب و هوایی مناطق و جزایر جنوبی کشور به ویژه جزیره خارگ به سختی کار در بخش‌های مختلف صنعت نفت واقف هستیم و سرمایه انسانی با اتکا به همت جهادی خود توانسته است با وجود تحریم‌ها چرخه تولید و اقتصاد این کشور را با اقتدار نگه دارد.

او، با اشاره به لزوم توجه به منابع انسانی افزود:رسیدگی به مشکلات منابع انسانی در حوزه‌های مختلف ضرورت دارد و امید است در این دوره مجلس بحث حقوق و دستمزد به گونه‌ای تعریف و تدوین شود که رضایتمندی نسبی کارکنان حاصل شود.

 رئیس کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد:امیدواریم همان طور که جزیره خارگ در زمان دفاع مقدس پیاپی بمباران شد، اما صادرات نفت ما متوقف نشد، امروز هم بتوانیم شوک‌های اقتصادی را مدیریت کنیم تا اقتصاد کشور هم بیش از پیش قوی شود.

عباسی با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی متعهد و متخصص، بیان کرد: همیشه کارکنان با اتکال به خداوند متعال حرف اول و آخر را می‌زنند و همین امر سبب شد جزیره مهم و استراتژیک خارگ در جنگ ۸ ساله پایدار بماند.

او همچنین تاکید کرد: از نظمی که در صادرات نفت خام در خارگ وجود دارد برای تولید و صادرات محصولات نهایی نفت خام الگو گرفته شود تا در صادرات محصولات نفت خام، ارزش افزوده لازم ایجاد شود.

در این سفر عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس و حجت الاسلام موسی احمدی نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس، فرخ علیخانی معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید، سلمان زاده مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران هم حضور داشتند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید