کد خبر : ۲۰,۷۹۸
۲۶ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۰۷
خارگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: اول بهمن ماه مدارس مناطق آبی لرستان بازگشایی خواهد شد و تنها ده درصد دانش آموزان براساس نظر شورای مدرسه حضور پیدا می‌کنند.
به گزارش خارگ نیوز، علیرضا نخعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانش آموزان پایه اول هیچ بهره‌ای از آموزش مجازی نبردند به دلیل اینکه هیچ شناخت و تجربه‌ای از مدرسه و مواجهه با معلم نداشتند.
 
وی ادامه داد: براین اساس بنا شده که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اول بهمن ماه مدارس بازگشایی شوند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه سقف ده نفر را برای هر کلاس در مدارس مدنظر استان را پیش بینی کردند،بیان کرد: کنترل جمعیت و حضور در مدرسه را پیش بینی کردیم که آمار افزایش پیدا نکند.
 
نخعی با بیان اینکه مدارس دارای پایه اول و دوم در لرستان زیاد نیست، افزود: در مدارسی که کلاس‌ها زیاد است تعداد دانش آموزان هر کلاس  به دو گروه تقسیم شود؛ یعنی یک دسته از کلاسها یک روز و دسته دیگر در روز دیگری در مدارس حضور پیدا کنند.
 
وی با اشاره به اینکه اختیار با شورای مدرسه است که چه گروهی متناسب با ظرفیت، امکانات و فضای مدرسه چگونه حضور پیدا کنند، عنوان کرد: آنچه در توان آموزش و پرورش بوده سرانه‌ای را واریز کرده بود امروز نیز سرانه‌ای به منظور تهیه وسایل ضد عفونی در اختیار مدارس قرار داده‌ایم.
 
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با تاکید براینکه مشکل جدی برای تامین مواد ضدعفونی و تهیه ماسک نداریم، بیان کرد: آموزش مجازی در بستر شبکه شاد دایر است و تنها ده درصد دانش آموزان در کلاس درس مدارس استان حضور پیدا می‌کنند.
 
نخعی گفت: این ده درصد دانشآموزانی هستند که به هر دلیلی نتوانستند از فضای آموزش مجازی و غیر حضوری بهره‌مند شوند و چاره ای جز این نیست.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر شرایط بهتر شده و در مناطق آبی که اطمینان حاصل شده که خطری دانش آموز را تهدید نمی‌کند و به حداقل رسیده  کلاس‌های زیر 50 نفر را با سقف ده نفر دایر خواهیم کرد.
 
 مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: هفته آینده منتظریم تا رنگ بندی مشخص شود و عملا از اول بهمن ماه کلاس‌ها شروع خواهد شد.
 
نخعی خاطر نشان کرد: بازگشایی مدارس فوق همکاری خانه و مدرسه را می‌طلبد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید