کد خبر : ۲۰,۰۰۰
۱۸ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶
افزایش عمق آب، خواسته دریانوردان بندرریگی
خارگ نیوز: افزایش عمق آب و امکان پهلودهی شناور‌ها در اسکله بندر ریگ خواسته مهم دریانوردان این بندر است که مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قول داده این خواسته پیگیری شود.
به گزارش خارگ نیوز، بندرریگ از توابع شهرستان گناوه و از بنادر تجاری و قدیمی استان بوشهر است. دریانوردان این بندر مهم‌ترین خواسته خود را در بازدید مدیرکل بنادر و دریانوردی استان و نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، افزایش عمق آب عنوان کردند.
 
در این بازدید صاحبان شناور‌ها دیگر مشکلات خود را هم به مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کردند.
 
سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، عمده مطالبات مردم بندر ریگ را افزایش عمق آب و امکان پهلودهی شناور‌ها در اسکله  عنوان کرد و افزود: به زودی در کارگروه تخصصی راه‌های برون رفت از مشکلات این بندر بررسی می‌شود.
 
او بیان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اجرای وظایف حاکمیتی خود آماده هرگونه همکاری برای حل مشکلات دریانوردان و شناور‌ها و همچنین ارتقاء فعالیت بنادر استان است.
 
چندی پیش بخشدار ریگ گفته بود: باتوجه به سرازیرشدن گل و لای ناشی از بارندگی بالادست به سمت دریا، مسیر تردد شناورهای تجاری و قایق های صیادی در خور ( آبراه دریایی) این بندر با مشکل مواجه شده و باید هر چه سریع‌تر لایروبی شود.
 
به گفته محمدحسن بازویی، ورود و خروج لنج‌ها و قایق‌های صیادی از خور این بندر تا زمانی که لایروبی نشده تنها در زمان مد دریا امکان پذیر است و هنگام جزر انجام نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید