کد خبر : ۱,۹۲۷
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۳
خود درمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل اصلی مرگ ناشی از آنفلوانزا است
خارگ نیوز: مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: آنفلوانزا از بیماری‌های شایع فصل سرما که تب بالا، سردرد، بی‌حالی، بدن‌درد و سرفه از علائم اولیه آن است و به صورت ناگهانی افراد را مبتلا می‌کندخود درمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل مرگ ناشی از آنفلوانزا است.
به گزارش خارگ نیوز؛ رهام یوسف ‌نژاد گفت: با توجه به گروه‌های در معرض خطر جامعه لازم است خانواده‌ها اطلاعات کافی در زمینه این بیماری داشته باشند و کودکان خود را آموزش دهند تا مسائل بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند و در صورت بروز بیماری در میان اعضای خانواده ضمن مراجعه به پزشک استراحت کافی و خوردن مایعات فراوان را در دستور مصرف قرار دهند.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: شست وشوی منظم دست‌ها، عدم روبوسی، پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه و عطسه و حضور نیافتن در محل کار و مدرسه تا بهبودی کامل از اصلی‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بیان کرد: رعایت مسائل بهداشتی در مکان‌های تجمعی مانند مدارس و مهدهای کودک‌ از ضرورت‌های امر پیشگیری است.

وی افزود: زنان باردار، بیماران قلبی عروقی و ریوی، کودکان، افراد دارای نقص ایمنی، سالمندان و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی و کبدی جزو گروه‌های در معرض خطر هستند و واکسیناسیون که اصلی‌ترین راه پیشگیری از این بیماری است به آنان توصیه می‌شود.

یوسف نژاد اضافه کرد: لازم است افراد در صورت ابتلا به آنفلوانزا به پزشک مراجعه کرده و از خود درمانی پرهیز کنند.

این مقام مسئول تأکید کرد: مراجعه دیرهنگام به پزشک و خوددرمانی از علل بالا بودن مرگ ناشی از این بیماری بویژه در افراد در معرض خطر است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید