کد خبر : ۱,۹۲۴
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۲
راه‌های کسب رضایت از زندگی زناشویی
خارگ نیوز: کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: همه زوجین باید مهارت‌های لازم برای داشتن زندگی موفق و آرام را بیاموزند و یکی از راه‌های کسب مهارت شرکت در کلاس آموزشی و ارتقاء آگاهی آن‌ها است.
به گزارش خارگ نیوز؛ امید کازرونیان در کلاس آموزشی کسب مهارت‌های زندگی زناشویی ضمن بیان روش‌های کسب رضایت از زندگی زناشویی، اظهار کرد: همه انسان ها دوست دارند از زندگی خود لذت ببرند ولی بعضی اوقات به دلیل نداشتن مهارت کافی از زندگی خود رضایت کمتری دارند که لازم است زوجین مسئولیت زندگی و رفتارهای خود را بپذیرند و در مورد نقش تأثیرگذار خود در حل تعارض‌های زناشویی اطلاع داشته باشند.

تعهد زوجین از مهم‌ترین موضوعات زندگی زناشویی است

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در زندگی، تعهد زوجین نسبت به خانواده است که این احساس تعهد زمینه انجام فعالیت‌های زیادی است.

این کارشناس با بیان اینکه اگر تعهد بین زوجین آسیب ببیند نظام خانواده دچار مشکل جدی می‌شود، افزود: زوجین همیشه باید نسبت به همدیگر متعهد باشند چون رمز خوشبختی فرد در توجه و پاسخ به شریک زندگی‌اش نهفته است.

کازرونیان تصریح کرد: زوجین باید با احترام با هم برخورد کرده و به خانواده یکدیگر نیز احترام بگذارند. اجازه ندهند کسی در زندگی آنان دخالت کند و در هنگام نیاز از مشورت افرادی که توانایی کمک به آنان را داشته باشند بهره‌مند شوند.

زوجین بر روی زندگی خود تمرکز داشته باشند

وی بیان کرد: زوجین به روی زندگی خود تمرکز داشته باشند و از سرک کشیدن و دخالت در زندگی دیگران به‌ شدت پرهیز کنند. هر فردی باید علایق و سلایق همسر خود را بداند و نسبت به آن‌ها احساس مسئولیت داشته باشد.

زوجین پیش چشم فرزندان خود مشاجره نکنند

کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان تاکید کرد: گاهی اوقات زوجین ممکن است در بعضی امور با هم اختلاف نظر داشته باشند که نباید در مورد آن پیش چشم فرزندان بحث و مشاجره کنند و هنگامی که فرزندانشان حضور ندارند موضوع اختلاف خود را حل‌وفصل نمایند، همچنین در صورت نیاز لازم است که از مشاوران و افراد صاحب‌نظر کمک بگیرند.

امید کازرونیان خاطرنشان کرد: محبت و صمیمیت لازمه زندگی است و زوجین باید با تمام وجود خود با همدیگر محبت‌آمیز رفتار کرده و نسبت به خطای همدیگر گذشت داشته باشند تا منزل آنان که محل رشد و تربیت فرزندان است از گرمای عشق و صمیمت مملو باشد. نتیجه این رفتارها احساس رضایت‌مندی برای زن و مرد است و در نتیجه فرزندان آنها نیز از زندگی لذت می‌برند.

به گزارش خارگ نیوز، کلاس‌های آموزشی کسب مهارت‌های زندگی زناشویی توسط کارشناسان سلامت روان به صورت مستمر در بخش‌های مختلف شهرستان دشتستان برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید