کد خبر : ۱,۸۶۴
۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴
عملیات پاک سازی سواحل جزیره خارگ از آلودگی نفتی آغاز شد
خارگ نیوز : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک سازی آلودگی نفتی سواحل جزیره خارگ(آب‌های خلیج فارس) توسط ۲ شناور این اداره کل آغاز شد.

به گزارش خارگ نیوز، سیاوش ارجمندزاده در تشریح این عملیات اظهار داشت: بنابر گزارش های دریافتی مبنی بر آلودگی نفتی در دریا از محل خط لوله انتقال نفت (مربوط به سکوی نفتی ابوذر تحت نظارت شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ) در ۸ مایلی غرب جزیره خارگ بلافاصله شناورهای قیام و ناجی ۹ به محل وقوع آلودگی اعزام شدند.

ارجمند زاده افزود: طی پایش‌های متعدد شناورهای اعزام شده، لکه‎ای نفتی به وسعت ۱۵ مایل و با عرض ۱۰۰ متر در منطقه رویت شد.

وی بیان کرد: در مراحل ابتدایی تیم مقابله با آلودگی به همراه تجهیزات و شناورهای خلیج فارس و قیام ۷ اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اقدام به کنترل و مقابله با آلودگی نفتی از طریق پاشش دیسپرسنت کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهریادآور شد: شدت آلودگی به گونه‌ای است که مهار آن توسط اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر و شرکت نفت فلات قاره امکان پذیر نبوده و احتمال توسعه دامنه آلودگی ایجاد شده وجود دارد.

ارجمندزاده گفت: در راستای انجام اقدامات در سطوح بالاتر هماهنگی و هم پوشانی با شرکت ها و نهادهای منطقه و همچنین اطلاع رسانی به بخشداری ویژه خارگ و اداره کل مدیریت بحران استانداری انجام شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه آب‌های استان بوشهر همواره در معرض آلودگی‌های نفتی قرار دارد شرکت های بهره بردار منطقه باید از تجهیزات متناسب با ریزش ها و آلودگی های احتمالی برخوردار باشند.


نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید