کد خبر : ۱,۶۲۱
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰
روایت ناخدای بوشهری از ‌‌۱۱ ماه اسارت در عربستان / بلاتکلیفی‌ آزارمان می‌داد‌
خارگ نیوز: صیادان آزاد شده استان بوشهر از اسارت عربستان از خدمات دیپلماسی مسئولان کشور و پیگیری‌های مسئولان استان بوشهر در این راستا قدردانی کردند.

به گزارش خارگ نیوز، صیادان بندر رستمی تنگستان استان بوشهر که پس از 11 ماه اسارت وارد اسکله بندر رستمی شدند مورد استقبال با شکوه مردم و مسئولان قرار گرفتند.

2 لنج صیادی با 19 خدمه و ملوان برای صید آبزیان نیمه دوم سال قبل راهی خلیج فارس و به سبب شرایط نامساعد جوی وارد مرزدریایی کشور عربستان می‌شوند که گارد ساحلی این کشور شناورها را توقیف و 19 خدمه و ملوان این لنج‌ها را دستگیر و بازداشت می‌کند.

اکنون پس از 11 ماه زندانی و اسارت با پیگیری‌ و تلاش دستگاه دیپلماسی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی 19 ملوان لنج‌های صیادی یاد شده از اسارت عربستان خارج شدند و به سلامت وارد اسکله بندر رستمی در تنگستان شدند.

خبرنگار تسنیم برای بررسی وضعیت ملوانان آزاد شده گفت‌وگویی با آنان انجام داد که آنان از خدمات دیپلماسی مسئولان کشور و پیگیری‌های مسئولان استان بوشهر در این راستا قدردانی کردند.

درویشی ناخدای یکی از این لنج‌ها با بیان اینکه 11 ماه پیش در آبهای عربستان بازداشت شدیم اظهار داشت: دلیل بازداشت ملوانان و توقیف لنج‌ها عبور از خط دریایی مرزی ایران در خلیج فارس بود.

وی با بیان اینکه شرایط جوی لنج‌ها را به سمت آب‌های عربستان هدایت کرد افزود: پس از عبور از خط مرزی دریایی، گشت‌ و گارد ساحلی عربستان اقدام به بازداشت ملوانان و انتقال به بندر دمام کرد.

این ناخدا رفتار عربستانی‌ها را نسبت به آنان مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بی‌احترامی خاصی در مدت محکومیت در زندان عربستان مشاهده نشد ولی بلاتکلیفی، صیادان و ملوانان در بند را آزار می‌داد چرا که 8 ماه حبس تعیین شده تا 11 ماه طول کشید.

حل مشکلات بیمه صیادان و پیگیری مشکلات اقتصادی و حمایت از آنان را از خواسته‌های این صیادان بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید