کد خبر : ۱۶,۱۲۰
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰
شرایط و زمان ثبت نام داوطلبان ششمین دوره شوراهای اسلامی در شهرستان بوشهر اعلام شد
خارگ نیوز: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بوشهر: زمان ثبت نام داوطلبان ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان بوشهر تعیین و اعلام شد.
 به گزارش خارگ نیوز و به نقل از روابط عمومی ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان بوشهر، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بوشهر اظهار داشت: بر اساس اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات وزارت کشور، در تعیین فرایندهای اجرایی انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی که در تاریخ جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰همزمان با انتخابات رییس جمهوری در سراسر کشور برگزار می‌شود ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای بوشهر، چغادک، عالی شهر و خارگ از ساعت ۸ صبح چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ به مدت ۷ روز در محل فرمانداری شهرستان بوشهر انجام می شود.

 

هادی اخلاقی بیان داشت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و عشایری نیز از ساعت ۸ روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ به مدت ۷ روز در محل بخشداری های چغادک و مرکزی شهرستان بوشهر انجام خواهد شد. 

 

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بوشهر در ادامه گفت: بر اساس قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام ملزم به ارائه گواهی سو پیشینه می‌باشند که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد. 

 

وی افزود: برای این منظور داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها از تاریخ ۹۹/۹/۲۰ و روستاها و تیره های عشایری از تاریخ ۹۹/۱۰/۱۶ می‌توانند با مراجعه به دفتر های خدمات قضایی یا پلیس +10  و یا از طریق سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به آدرس www.ADLIRN.ir نسبت به دریافت گواهی عدم سو پیشینه اقدام و در هنگام ثبت نام، آن را به همراه سایر مدارک ارائه کنند.

 

اخلاقی جانشین ستاد انتخابات شهرستان بوشهر همچنین گفت: به استناد ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاص متعددی به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورای اسلامی محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا دهند.

 

وی در این باره توضیح داد: علاوه بر مقام های کشوری، استاندار و معاونان ایشان، فرماندار و معاونان ایشان، مدیران کل یا سرپرستان و معاونان ادارات کل، دادستان، دادیارها، بازپرس ها، قضات، روسای دانشگاه ها و شعبه های آنها، روسای بانک ها، رئیس و اعضای هیئت مدیره های سازمان های نظام مهندسی، کشاورزی، نظام پرستاری، کانون وکلا، اتاق اصناف، رئیسان، سرپرستان و معاونان شرکت های دولتی و موسسات دولتی یا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می‌کنند، شهرداران و معاونان ایشان و دهیاران به ترتیب از عضویت در محدوده استان، شهرستان، بخش، شهر یا روستای محل خدمت خود محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا دهند وبه هیچ عنوان شاغل درآن پست نباشند. 

 

به گزارش خارگ نیوز، در شهرستان بوشهر ۴شهر و ۱۹روستا واجد شورای اسلامی می باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید