کد خبر : ۱۵,۷۲۶
۷ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۳
وای از غمی که تازه شود با غم دیگری...
خارگ نیوز: خبر بی‌نهایت غم‌انگیز است و نفس را در سینه حبس می‌کند. چند روزی مانده به سالگرد حاج قاسم و هنوز دل‌هایمان از شهادت سردار دل‌ها داغدار است که حاج قاسم هسته‌ای را به شهادت رساندند.

به گزارش خارگ نیوز، غروب جمعه است. حوالی ساعت ۶. دلگیری دست از سرم برنمی‌دارد. طبق عادت برای گذران این چند ساعت باقی مانده عصر جمعه، گوشی به دست می‌شوم تا شبکه‌های مجازی را بالا و پایین کنم؛ بلکه ساعت زودتر بگذرد. خبرگزاری‌ها با قالب خبر فوری تمام فضای مجازی را قرمز کرده‌اند. ابتدا بی‌تفاوت از کنارشان رد می‌شوم تا با دیدن پست‌های زرد و صورتی کمی کلافگی‌ام را کم کنم. ناگهان در میان پست‌ها و عکس‌ها چشمم به عکسی می‌افتد؛ خودروی مشکی رنگی که مقدار زیادی خون لخته شده کنار آن بر روی آسفالت چشمانم را گرد می‌کند، این صحنه برایم آشنا است؛ دقیقاً ۱۰ سال پیش همچین روزی در جریان ترور شهید مجید شهریاری، دانشمند هسته‌ای این صحنه را دیده بودم! بیشتر حساس شدم و توضیحات را خواندم… تروری دیگر! ترور محسن فخری زاده که حال باید گفت "شهید محسن فخری زاده".


خبر بی‌نهایت غم‌انگیز است و نفس را در سینه حبس می‌کند. چند روزی مانده به سالگرد حاج قاسم و هنوز دل‌هایمان از شهادت سردار دل‌ها داغدار است که حاج قاسم هسته‌ای را به شهادت رساندند. نمی‌خواستم باور کنم! صفحات را بیشتر بالا و پایین کردم که تکذیب خبر را بخوانم اما با خواندن اطلاعیه وزارت دفاع به صحت اخبار یقین پیدا کردم:
«بعدازظهر امروز جمعه عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید.

متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اقدام ناجوانمردانه ترور یکی از مدیران متعهد و متخصص خود را به محضر مبارک مقام معظم رهبری و ملت شهیدپرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض می‌نماید.»

شهید محسن فخری زاده که بود؟

شهید فخری زاده یکی از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در کشور بوده. او تنها دانشمند حوزه تحقیقات هسته‌ای ایران بود که نتانیاهو در یک برنامه از او نام برده بود… باز هم پای اسرائیل و آمریکا در میان است.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده بودند که نقشه ترور شهید فخری زاده یک بار در سال‌های گذشته شکست خورده بود و نام این دانشمند از طریق لیست‌های سازمان ملل به دست موساد رسیده بود.


اقتدار هزینه دارد

«اقتدار هزینه دارد و این یک اصل و مسیر ترسیم شده است.» این جمله را بارها شنیده بودم و وقتی شهادت شهید احمدی روشن، شهید علیمحمدی و شهید رضایی نژاد را در آستانه شهادت شهید شهریاری و در کمتر از چهل روز مانده به سالگرد شهادت سردار دل‌ها کنار هم می‌گذارم، معنای این جمله را بیشتر درک می‌کنم. دشمن، دشمن است و باید خیلی هوشیار بود.


کلیدواژه ها: محسن فخری‌زاده 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید