کد خبر : ۱۵,۴۵۲
۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۰۶
چرا مشکلات اسکله‌های صیادی استان بوشهر لاینحل مانده است؟
خارگ نیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تأکید بر نقش مهم فعالیت شیلاتی در ارتزاق مردم ساحل نشین استان گفت: اسکله‌های صیادی این استان با داشتن مصوبات لازم دارای مشکلات عدیده و فراوانی هستند که تاکنون لاینحل مانده است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم جمیری در نشست با رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای طولانی‌ترین ساحل در خلیج فارس است اظهار داشت: شغل و امرار معاش بیشتر ساحل‌نشینان استان بوشهر در ارتباط با دریا، دریانوردی، صید و صیادی و پرورش آبزیان است.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به حل مشکلات و مطالبات صیادان و پرورش دهندگان آبزیان استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر به عنوان قطب تولید و صادرات آبزیان جایگاه مهمی در این عرصه دارد.
 
وی، به مشکلات اسکله‌های صیادی پرداخت و  خاطرنشان کرد: توسعه اسکله‌های صیادی و زیرساخت‌های آنها یکی از مطالبات مهم صیادان استان بوشهر است که در این راستا برای حل مشکلات این قشر زحمتکش باید در اولویت قرار بگیرد.
 
جمیری با ابزار نگرانی از لاینحل ماندن حل مشکلات صیادان در توسعه زیرساخت‌ اسکله‌های صیادی افزود: اسکله‌های صیادی استان با داشتن مصوبات لازم دارای مشکلات عدیده و فراوانی هستند که با وجود پیگیری‌های لازم تاکنون لاینحل مانده و  در این راستا بندر صیادی هلیله بوشهر با داشتن ردیف اعتباری ملی همچنان بلاتکلیف است.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر به اسکله صیادی جفره بوشهر پرداخت و گفت: تامین اعتبار لازم برای تکمیل اسکله صیادی جفره و هلیله یکی از مطالبات اصلی صیادان بوشهر است.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزایش هزینه‌های پرورش و صادرات آبزیان را از مشکلات این صنعت دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی و بخش عمده‌ای از این محصول صادراتی است که افزایش هزینه‌های تولید و حمل و نقل منجر به کاهش درآمد و عدم اقبال مشتریان این محصول شده است.
 
وی با تاکید بر پرداخت تسهیلات اعتباری و بانکی کم بهره برای پرورش دهندگان آبزیان تصریح کرد: سازمان شیلات و وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات فعالان صنعت پرورش میگو و دیگر آبزیان در استان بوشهر تسهیلات کم بهره در اختیار آنها قرار دهد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید