کد خبر : ۱۴,۱۹۴
۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
یک فروند شناور فلزی خدمه بر در بوشهر ساخته می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور یک فروند شناور فلزی خدمه بر در این استان در دست ساخت است.
به گزارش خارگ نیوز، سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بازدید از مجموعه کشتی سازی بیان کرد: باتوجه به سابقه دیرینه ایرانیان در حوزه دریا و دریانوردی و همچنین اهمیت صنعت حمل و نقل دریایی و کشتی سازی در اقتصاد کشور،برطرف شدن موانع تولید در صنعت دریایی و حمایت از این صنعت از اولویت‌های این اداره کل است.
 
او افزود: از این رو به زودی و برای اولین بار در کشور شاهد ساخت یک فروند شناور فلزی خدمه بر در یکی از مجموعه‌های شناورسازی استان بوشهر خواهیم بود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: در این زمینه همچنین سه فروند شناور خدماتی دیگر نیز تحت نظارت مستقیم اداره بازرسی و ثبت شناور‌ها این اداره کل و موسسات رده بندی داخلی در این مجموعه کشتی سازی ساخته خواهد شد.
 
ارجمندزاده گفت: باتوجه به کیفیت بالای ساخت شناور در داخل در مقایسه با نمونه‌های خارجی، به‌روز بودن دانش کشتی سازی در کشور، و همچنین ظرفیت بالای اشتغال، لازم است به این حوزه بیش از پیش توجه شود.
 
او عنوان کرد: بوشهر به عنوان یک استان ساحلی، ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت دریا و دریانوردی و همچنین صنعت کشتی سازی برخوردار دارد،  از این رو توجه به این حوزه می تواند زمینه ساز تحولاتی عظیم در استان و کشور باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید